ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ від ____________ 20 р. № ___
Інструкція №
з охорони праці
для вчителя креслення,
образотворчого мистецтва
1. Загальні положення
1.Інструкція розроблена на основі ДНАОП 0.00-4.15-98 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», ДНАОП 0.00-8.03-93 «Порядок опрацювання та затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві», з урахуванням Типового положення про порядок проведення навчання з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511.
1.1. Вся робота в кабінеті креслення/образотворчого мистецтва організується згідно із Законом України "Про охорону праці”.
1.2. Вчитель креслення/образотворчого мистецтва вживає необхідних заходів для створення здорових і безпечних умов для проведення занять та позакласних заходів з предмету, який викладає.
1.3. Вчитель креслення/образотворчого мистецтва проводить заняття за наявністю обладнання, необхідних меблів, які відповідають специфіці кабінету та віковим особливостям учнів, освітлення, опалення (в опалювальний період), що відповідають санітарним нормам.
1.4. В кабінеті креслення/образотворчого мистецтва слід використовувати електричне обладнання тільки заводського виготовлення. При експлуатації дотримуватися інструкції заводу-виробника.
1.5. В кабінеті креслення/образотворчого мистецтва повинна бути аптечка з набором медикаментів та перев’язувальних засобів для надання першої домедичної допомоги.
1.6. Для забезпечення пожежної безпеки в кабінеті повинен бути вогнегасник.
ІІ. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Вчитель зобов’язаний ознайомити учнів з навчальним обладнанням кабінету, з правилами безпечного поводження з цим обладнанням і правилами поведінки в кабінеті під час проведення занять та виховних заходів.
2.2. Вчитель зобов’язаний переконатися у справності електрообладнання, апаратури, приладів. У разі несправності роботу не починати до усунення причин несправності.
2.3. Перед виконанням робіт вчитель зобов’язаний ознайомити учнів з їх змістом і перебігом виконання робіт.
2.4. Перевірити робочі місця, на яких не повинно бути непотрібних для роботи предметів та матеріалів.
2.5. Перед початком занять провітрити кабінет.
ІІІ. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Вчитель контролює перебування учнів в кабінеті
3.2. У кабінеті дозволяється проводити тільки ті роботи, що передбачені навчальними програмами.
3.3. Під час занять дотримуватися графіку провітрювання кабінету.
3.4. Вчитель здійснює керівництво всіма видами робіт, що виконують учні.
3.5. Вчитель закріплює за учнями робочі місця на час виконання робіт, стежить за тим, щоб учні не залишали їх без дозволу.
IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Після закінчення роботи вчитель організовує учнів на прибирання їх робочих місць, стежить за безпекою та якістю прибирання.
4.2. Вчитель дозволяє, або забороняє учням залишати навчальний кабінет під час занять.
4.3. Виходячи з кабінету необхідно:
- зачинити фрамуги
- перевірити, чи знеструмлені освітлювальні прилади, електрообладнання
- розкласти по місцях навчальне обладнання (лінійки, циркулі, кутовики, тощо)
- зачинити кабінет
V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях, при пожежах
5.1. При раптовому припиненні постачання електроенергії необхідно виключити освітлювальні прилади, вимкнути електрообладнання із електромережі, витягнути штепсель вилки з розетки
5.2. При виявленні ознак горіння (дим, запах гару) – вимкнути освітлювальні прилади, електрообладнання, знайти джерело займання та вжити заходів щодо його ліквідації, вивести з кабінету учнів, повідомити адміністрацію.
5.3. При отриманні травм надати потерпілому першу допомогу, викликати медичного працівника з медпункту, повідомити адміністрацію.