Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 26.04.2019, 05:25
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для вчителя обслуговуючої праці
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ від ____________ 20    р.  № ___


Інструкція №
з охорони праці
для  вчителя обслуговуючої праці
1.    Загальні положення
1.1.Інструкція розроблена на основі ДНАОП 0.00-4.15-98 «Положення  про розробку інструкцій з охорони праці», ДНАОП 0.00-8.03-93 «Порядок опрацювання та затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві», з урахуванням Типового  положення про порядок проведення навчання з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511.Знання і виконання вимог цієї інструкції є посадовим обов'язком учителя, а їх невиконання — порушенням трудової дисципліни, що тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством.
1.1.    У своїй роботі учитель повинен активно пропагувати дотримання учнями вимог охорони праці, правил дорожнього руху, безпечної поведінки в побуті та громадських місцях.
1.2.    Учитель несе персональну відповідальність за життя та здоров'я учнів під час навчального процесу.
1.3.    Учителем обслуговуючої праці може працювати особа, яка має спеціальну педагогічну освіту, підтверджену документом встановленої форми (дипломом).
1.4.    При оформленні на роботу в ЗОШ І-ІІІ ступенів  всі працівники повинні пройти попередній медичний огляд; при подальшій роботі медичні огляди проводяться періодично (один раз на рік).
1.5.    Учитель повинен дотримуватися встановленого в навчальному закладі режиму праці та відпочинку і вимагати його дотримання від учнів.
1.6.    Учитель повинен знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками).
1.7.    Учитель повинен вміти надавати першу (долікарську) допомогу. У разі захворювання дитини чи нещасного випадку повинен негайно викликати медичного працівника.
1.8.    Учитель один раз на три роки проходить навчання з безпеки життєдіяльності з наступною перевіркою знань.
1.10.    Учитель обслуговуючої праці повинен знати, які шкідливі або небезпечні фактори можуть діяти на учнів:
•    висока психофізіологічна напруга;
•    висока концентрація уваги;
•    небезпека ураження електрострумом;
•    небезпека виникнення загорань та пожеж;
•    порушення параметрів мікроклімату, передбачених для навчальних приміщень;
•    довготривалі статичні навантаження;
•    гострі кути.
1.11.    Якщо вплив шкідливих та небезпечних факторів, які діють на вчителя під час навчального процесу, можна зменшити за рахунок засобів індивідуального захисту, то вони видаються згідно з типовими або галузевими нормами та у відповідності з колективним договором між профспілковим комітетом та адміністрацією школи.
1.12.    Учитель  зобов'язаний оперативно повідомляти керівника навчального закладу:
•    про всі недоліки в навчальному процесі, які негативно впливають на здоров'я учнів, а також у випадку ймовірності виникнення аварійної ситуації;
• про кожний нещасний випадок з учнями та співробітниками. У цьому разі першочергові дії вчителя мають бути спрямовані на надання першої (долікарської) допомоги потерпілим та забезпечення безпеки учнів.

2.    Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1.    Перед початком занять у навчальному приміщенні вчитель повинен перевірити стан меблів, обладнання, технічних засобів навчання, робочих місць учнів, їх відповідність нормам охорони праці, правилам техніки безпеки й санітарії та гігієни дітей та підлітків.
2.2.    Перед допуском учнів у приміщення для занять учитель  повинен перевірити справність електричних вимикачів і розеток, а також виключити наявність оголених контактів дротів електромереж.
2.3.    При необхідності використання учнями обладнання, пристроїв, учитель  повинен перевірити їх справність, наявність захисних засобів, відсутність травмонебезпечних факторів.
2.4.    На початку навчального року, а також перед початком занять за новою темою, проведенням лабораторних та практичних робіт вчитель зобов'язаний провести з учнями інструктаж (з безпеки життєдіяльності, охорони праці).
2.5.    Учитель зобов'язаний ознайомити учнів з правилами безпечної експлуатації обладнання, інструментів, пристроїв, які використовуються в навчальному процесі.
2.6.    При встановленні порушень вимог охорони праці в приміщенні для занять, учитель  не повинен розпочинати чи продовжувати роботу з учнями до усунення недоліків, які загрожують їхньому життю та здоров'ю.
2.7.    Учитель  зобов'язаний повідомити керівника або відповідальну посадову особу навчального закладу про причини відміни занять у кабінеті.

3.    Вимоги безпеки під час роботи

3.1.    Учитель  контролює обстановку під час занять та забезпечує безпечне проведення навчального процесу.
3.2.    Під час занять у навчальному кабінеті виконується тільки та робота, яка передбачена розкладом і планом занять.
3.3.    При проведенні демонстраційних робіт, лабораторних і практичних занять на допомогу вчителю повинен бути призначений лаборант, якщо це передбачено штатним розписом школи. Учням забороняється виконувати функції лаборанта.
3.4.    Учителю під час занять забороняється виконувати будь-які види ремонтних робіт на робочому місці учня чи в приміщенні. Ремонт виконується спеціально підготовленим персоналом закладу (електромонтером, слюсарем, електромеханіком).
3.5.    Якщо під час занять раптово погіршився стан здоров'я одного з учнів або вчителя, мають бути прийняті екстренні заходи:
•    при погіршенні стану здоров'я учня (запаморочення, втрата свідомості, кровотеча з носа і т. ін.) учитель  надає йому необхідну першу (долікарську) допомогу та викликає медичного працівника;
•    при погіршенні стану здоров'я учителя учні повідомляють про це керівника закладу. Керівник надає допомогу хворому та вживає заходів щодо продовження занять з учнями.
3.6.    Учителю забороняється залишати учнів, з якими він проводить навчальні заняття, екскурсії тощо, без нагляду.
3.7.    Учитель повинен вживати заходи дисциплінарного впливу до учнів, які свідомо порушують правила безпечної поведінки під час занять.
3.8.    Учитель зобов'язаний повідомляти керівника закладу про всі недоліки в забезпеченні охорони праці, які знижують рівень безпеки життєдіяльності людини (норми освітленості, травмонебезпеки обладнання, інструментів тощо).

4.    Вимоги безпеки після закінчення роботи

Після закінчення роботи вчитель зобов'язаний:
4.1.    Перевірити робочі місця учнів, прийняти обладнання, спецодяг.
4.2.    Вивести учнів з кабінету.
4.3.    Прибрати в установлені місця наочні посібники, журнал, зошити, інструменти, спецодяг, засоби захисту та інші матеріали.
4.4.    Закрити вікна, кватирки, вимкнути світло та електрообладнання, закрити приміщення та здати ключі у місце їх зберігання.
4.5.    Повідомити адміністрацію школи про виявлені порушення з охорони праці.

5.    Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. До аварійних ситуацій відносять:
-    коротке замикання електропроводки;
-    відключення електроенергії;
-    займання ізоляції;
-    травмування учнів;
-    прорив водопроводу;
-    пожежа;
-    порушення цілісності будівлі.
5.2. У разі виникнення аварійної ситуації учитель повинен негайно повідомити адміністрацію школи та вжити  заходів для збереження життя і здоров’я учнів та власного життя, не ставити власними діями під загрозу життя та безпеку дітей.
5.3. При пораненні рук чи інших частин тіла або при недомаганнях необхідно припинити роботу і надати необхідну першу медичну допомогу, а в разі необхідності викликати медичну сестру, або швидку медичну допомогу за тел. 103.
5.4. У разі виникнення пожежі або загоряння необхідно:
-        учням під керівництвом вчителя один за одним покинути приміщення (згідно з Порядком евакуації учнів);
-        викликати (по можливості) пожежну команду по телефону „101”;
-    вимкнути електромережу, освітлення;
-    зачинити вікна і двері, щоб вогонь не поширювався в сусіднє приміщення;
-    вказати прибулим представниками пожежної команди шляхи до осередку пожежі в приміщенні.
5.5. В разі несправності електричних пристроїв, що перебувають під напругою, слід негайно вимкнути джерело електроживлення.
5.6. У разі одержання учнем травми необхідно:
-    припинити проведення уроку;
-    негайно повідомити медичну сестру та адміністрацію;
-    надати першу (долі карську допомогу);
-    усунути загрозливу для життя небезпеку.
5.7. При виникненні загрози впливу зовнішньої середи (ураган, сильна злива, блискавка) необхідно зачинити вікна та двері, відвести дітей у безпечне місце (подалі від вікон) у відповідності з планом евакуації школи, щоб вода та пориви вітру не могли завдати шкоди їх здоров’ю.

Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (06.09.2012)
Переглядів: 4709 | Теги: вчитель обслуговуючої праці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці