Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Вівторок, 24.12.2024, 19:03
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці кастелянки

Охорона праці кастелянки заснована на чинному законодавстві (Закон України «Про охорону праці», Закон України «Про освіту», Закон України «Про обов’язкове державне соціальне страхування, Закон України «Про пожежну безпеку», «Кодексі законів про працю» та нормативно-правових актів з питань охорони праці, пожежної безпеки, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності.

1.2.  Кастелянка  зобов’язана виконувати всі вимоги «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПін 5.5.2.008-01, затверджених постановою Головного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63 і погоджених Міністерством освіти і науки України від 05.06.2001 р. і нести безпосередню відповідальність за безпечний стан навчальних місць, обладнання, приладів, інструментів, інвентарю тощо.

1.3. Кастелянка в процесі роботи:

- не має права використовувати обладнання не передбачене типовими переліками;

- повідомляти завідуючу ДНЗ про кожний нещасний випадок, організовувати надання першої медичної (долікарської) допомоги потерпілому, а в разі необхід­ності надання спеціалізованої медичної допомоги;

- допомогти організовувати евакуацію дітей з приміщення в разі пожежі та інших аварійних ситуацій, чи стихійного лиха.

1.4. Кастелянка один раз на три роки в комісії закладу проходить обов'язкове навчання з охорони праці та безпеки життє­діяльності.

1.5. При оформленні на роботу кастелянка проходить первинний медичний профілактичний, а в подальшому 1 раз на рік повторні медичні профілактичні огляди, з відміткою в санітарній книжці.

1.6. Після підписання наказу про зарахування на роботу кастелянка зобов’язана ознайомитись з вступним та первинним інструктажами з охорони праці на робочому місці, в подальшому проходити навчання у вигляді повторних інструктажів.

1.7. Кастелянка :

- використовує приміщення де працює за призначенням і не допускає до нього дітей;

- оформлює куточок по охороні праці та безпеки життєдіяльності де розміщує нормативні матеріали, повідомлення, інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності та плакати безпечних прийомів праці та навчання;

- забезпечує додержання вимог безпеки та гігієни в приміщенні ;

 

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Кастелянка до початку роботи:

- перевіряє справність обладнання, вентиляції та системи електричного живлення. В разі виявлення пошкоджень, які несуть небез­пеку, не починає роботи до усунення виявлених недоліків;

- повинна впевнитись у наявності засобів надання першої медичної (долікарської) до­помоги - аптечка та протипожежного інвентарю

- чітко визначити порядок і безпечні правила проведення роботи:

 

3. Вимоги безпеки під час роботи

3.1. Не приступає до роботи за умов, якщо:

- не забезпечено вільний вихід з приміщення в коридор або на сходовий марш;

- проходи до дверей між рядами столів захара­щені сторонніми предметами і прохід становить 0,8 м.;

- електропроводка в приміщенні не стаціонарна і не виконана відповідно до вимог техніки безпеки та промислової санітарії. Забороняється використання електричних подовжувачів;

- металеві корпуси частин електричної апаратури не заземлені за схемами, що вміщені в технічних описах та інструкціях на ці апарати.

 

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Кастелянка забезпечує:

- відключення електроприладів;

- провітрювання приміщення;

- вологе прибирання.

- закриття приміщення. Ключ здається (в запечатаному вигляді) охороннику, чи черго­вому адміністратору закладу.

 

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. При виявленні ознак горіння необхідно негайно повідомити про це адміністрацію закладу і викликати пожежну охорону по телефону - 101. В разі необхідності викликати інші рятувальні служби.

5.2. При прибутті на пожежу пожежних підрозділів, забезпечити вільний доступ на територію закладу.

5.4. При можливості кастелянка бере участь у допомозі по гасінню пожежі, надає консультації про конструктивні і технологічні особли­вості об'єкта, організовує залучення до вжиття необхідних заходів, пов'язаних із ліквідацією пожежі та попередженням її розвитку, сил та засобів закладу.

 

 

Розробив  _________________

 

Погоджено_________________

 


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.06.2012)
Переглядів: 3010 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці