Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Понеділок, 23.12.2024, 10:21
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці під час випробування абразивного інструменту



Ця інструкція з охорони праці розроблена спеціально для персоналу, що виконує роботи з випробування абразивного інструменту.

1 ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. Ця інструкція поширюється на працівників, зайнятих випробуванням абразивного інструменту.
1.2. До роботи з випробування абразивного інструменту допускаються працівники старше 18 років, які пройшли спеціальне навчання, мають посвідчення на право проведення випробування абразивного інструменту, а також пройшли вступний інструктаж з охорони праці при прийомі на роботу і первинний інструктаж на робочому місці, а також повторний і, при необхідності, позаплановий і цільовий інструктажі з охорони праці, які вже витратили безпечні прийоми виконання робіт і пройшли перевірку знань вимог охорони праці.
1.3. Повторний інструктаж необхідно проводити не рідше одного разу на шість місяців.
1.4. Працівникам, зайнятим на випробуванні абразивного інструменту, необхідно дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку організації, знати та дотримуватися правил особистої гігієни.
1.5. Курити допускається в спеціально відведених для цієї мети місцях, забезпечених засобами пожежогасіння.
1.6. Слід утримувати робоче місце в порядку і чистоті, складати заготовки та вироби у відведених місцях, не захаращувати проходи і проїзди.
1.7. На працівника можуть впливати небезпечні і шкідливі виробничі фактори:
- Обертові деталі,
- Отлетающие частинки абразиву,
- Несприятливі параметри виробничого мікроклімату,
- Підвищений рівень шуму на робочому місці,
- Рухомий інструмент,
- Гострі кромки і шорсткість інструменту,
- Підвищена температура нагрітих оброблюваних заготовок.
1.8. Спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту видаються працівникам відповідно до діючих норм і виконуваної роботою.
1.9. Індивідуальні засоби захисту слід зберігати в спеціально відведених місцях з дотриманням правил зберігання та застосовувати в справному стані.
1.10. У разі виникнення в процесі роботи будь-яких питань, пов'язаних з її безпечним виконанням, слід звернутися до працівника, відповідального за безпечне проведення робіт на даному виробничому ділянці.
1.11. Працівникові при випробуванні абразивних кіл слід пам'ятати, що абразивний круг має зернисте кристалічну будову, є ріжучим інструментом, що працюють з величезними швидкостями, і не володіє високою механічною міцністю, коло руйнується навіть при незначних поштовхах і ударах. Кола недостатньо міцні при дії на них бічних навантажень, різко знижують міцність при низьких температурах, а круги з магнезіальною зв'язкою, чутливою до вологому середовищі, не можуть бути використані для роботи з охолодженням.
1.12. Працівнику, зайнятому на випробуванні абразивного інструменту, необхідно освоїти прийоми надання першої допомоги потерпілому при нещасному випадку.
1.13. При нещасному випадку потерпілому слід припинити роботу, сповістити про це керівника робіт і звернутися за медичною допомогою.
1.14. Інструкції з охорони праці необхідно видавати працівникам, зайнятим на випробуванні абразивного інструменту, під розписку.
1.15. У місцях проведення випробування абразивного інструменту необхідно вивісити докладну інструкцію з випробування абразивних кругів на механічну міцність, із зазначенням випробувальної швидкості, зовнішнього діаметра інструмента та його виду.
1.16. На місці проведення робіт по випробуванню абразивного інструменту не допускається перебування осіб, які не мають прямого відношення до виконуваної роботи.
1.17. Працівникам, зайнятим випробуванням абразивного інструменту, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки, знати сигнали оповіщення про пожежу, місця розташування засобів пожежогасіння та вміти користуватися ними.
1.18. Не допускається використання протипожежного інвентарю для господарських цілей, захаращення проходів і доступів до протипожежного інвентарю.
1.19. Навчений та проінструктований працівник, зайнятий на випробуванні абразивного інструменту, несе відповідальність за порушення вимог інструкцій з охорони праці згідно з чинним законодавством Російської Федерації.
2 ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБІТ

2.1. До початку робіт працівнику, зайнятому на випробуванні абразивного інструменту необхідно:
- Правильно надіти належну за нормам і що знаходиться в справному стані спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту;
- Уважно оглянути робоче місце, привести його в порядок, прибрати всі заважають роботі предмети. Робочий інструмент, пристосування і допоміжні матеріали розташувати в зручному для користування порядку і перевірити їх справність;
- Перевірити і переконатися в справній роботі припливно-витяжної вентиляції та місцевих відсмоктувачів;
- Перевірити достатність освітлення робочого місця;
- Переконатися у відсутності сторонніх осіб в приміщенні;
- Перевірити справність допоміжних вантажопідйомних засобів, наявність на них клейм або бірок із позначенням номера, дати випробування і вантажопідйомності, відповідної масі випробовуваних абразивних інструментів;
- Перевірити справність випробувального стенду, звертаючи особливу увагу на захисні огорожі, справність електропроводки, заземлюючих проводів, приладів безпеки та управління.
2.2. Після огляду випробувального стенду перед пуском його в роботу слід випробувати вхолосту всі механізми та пристрої безпеки.
2.3. При виявленні під час огляду і випробування випробувального стенду несправностей, які перешкоджають безпечній роботі й неможливості їх усунення власними силами, працівникові, не приступаючи до роботи, слід поставити до відома керівника робіт.
2.4. Після отримання завдання і дозволу на роботу від керівника робіт провести огляд та апробацію роботи випробувального стенду і приступити до роботи.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Під час роботи працівникові, виробляючому випробування абразивного інструменту, слід керуватися вимогами та вказівками, викладеними в керівництві по випробуванню абразивного інструменту, виробничої інструкції і технологічних картах на випробування абразивного інструменту.
3.2. Працівникові, виробляючому випробування абразивного інструменту, що не дозволяється відволікатися від своїх прямих обов'язків, виробляти чистку, мастило, ремонт і передавати управління випробування іншим працівникам без дозволу керівника робіт.
3.3. При установці на випробувальний стенд шліфувальні круги слід центрировать.
3.4. При виробництві випробування абразивного інструменту слід виконувати наступні правила:
- При завантаженні абразивних кіл масою більше 14 кг використовувати підручні вантажопідйомні засоби;
- Перед випробуванням інструмент на керамічній зв'язці необхідно перевірити на відсутність тріщин простукуванням його в підвішеному стані дерев'яним молоточком масою 200-300 г. Інструмент без тріщин при ударах видає чистий звук;
- Випробування кіл на механічну міцність слід проводити при випробувальної швидкості, зазначеної в технологічній карті на виконання робіт;
- Тривалість випробування (витримка) повинна бути для кіл з зовнішнім діаметром до 150 мм - 3 хв, а для кіл з зовнішнім діаметром понад 150 мм - 5 хв (допускається проведення випробування без витримки зі швидкістю, що перевищує робочу окружну швидкість на 65%: кіл , що працюють з окружною швидкістю до 50 м / с; кругів на бакелітовій зв'язці, що працюють з окружною швидкістю до 60 м / с);
- Шліфувальні круги, які зазнали будь-якої механічної або хімічній обробці, а також круги, термін гарантії яких минув, необхідно піддати повторному випробуванню на механічну міцність;
- Покажчик частоти обертання випробувального стенду повинен бути справний і відтаровані;
- Випробування кіл слід проводити при зачинених дверей камери стенда, камеру необхідно обладнати блокуванням, що не дозволяє відкривати її двері під час обертання шпинделя стенда;
- Биття шпинделя випробного стенда не повинно перевищувати 0,03 мм;
- Напрям різьби на кінці шпинделя має бути зворотним напрямку обертання круга;
- Розміри кіл, що піддаються одночасному випробуванню на двох кінцях вала випробного стенда, повинні бути однаковими;
- Зовнішній діаметр і ширина кільцевої притискної поверхні у фланців, між якими при випробуванні знаходиться коло, повинні бути однаковими. Між фланцями і кругом слід ставити прокладки з картону або іншого еластичного матеріалу товщиною від 0,5 до 1 мм.
3.5. При випробуванні кіл з діаметром отвору, що перевищує діаметр шпинделя випробного стенда, допускається застосовувати проміжні втулки з зовнішнім діаметром, рівним діаметру отвору круга. Висота посадкової поверхні проміжної втулки повинна бути не менше половини висоти випробувального кола.
3.6. Допускається одночасно випробовувати кілька кіл однакових розмірів, відділених один від одного проміжними фланцями такого ж діаметру і з такою ж кільцевої пружинного поверхнею, як і у основних фланців, а також прокладками. При розриві одного або декількох випробовуваних кіл вони підлягають заміні, а вцілілі круги випробовуються повторно.
3.7. Дані про випробування кругів слід записувати в прошнуровану і скріплену печаткою книгу із зазначенням допустимої робочої окружної швидкості, зазначеної у маркуванні, датою і номера випробування, найменування підприємства-виробника інструменту, розміру і характеристики кола з обов'язковим підписом відповідального за випробування.
3.8. На неробочій частині кола, який витримав випробування, необхідно зробити відмітку фарбою або наклеїти ярлик із зазначенням номера випробування, дати випробування і розбірливою підписом працівника, відповідального за випробування.
3.9. На колах, які зазнали механічної або хімічній обробці, а також не мають маркування робочої окружної швидкості після випробування, необхідно нанести маркування із зазначенням допустимої робочої окружної швидкості.
3.10. Правку кругів слід виробляти спеціальними правлячими інструментами (алмазними олівцями, металевими роликами, металокерамічними дисками тощо). Правка кіл інструментами, не призначеними для цієї мети, не допускається.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При виникненні факторів при випробуванні абразивних інструментів, які можуть викликати аварію або нещасний випадок (тріщини в металоконструкціях, пошкодження захисних кожухів, блокувальних вимикачів і ін.), А також при появі стукоту, гуркоту, тріска працівнику, виробляючому випробування абразивного інструменту, слід:
- Припинити випробування;
- З'ясувати причину аварійної ситуації або розриву абразивного інструменту, проінформувавши про це працівника, відповідального за безпечне проведення робіт.
4.2. При нещасному випадку слід:
- Вжити заходів до звільнення потерпілого від дії травмуючого фактора;
- Надати потерпілому першу долікарську допомогу в залежності від виду травм;
- Проінформувати про те, що трапилося керівництво підприємства;
- По можливості зберегти обстановку, якщо це не призведе до аварії або травмування інших людей;
- При необхідності викликати бригаду швидкої допомоги телефоном 103 або допомогти доставити потерпілого в медзаклад.
4.3. При виникненні пожежі:
- Припинити роботу;
- Відключити електроживлення стенду;
- Викликати пожежну охорону за телефоном 101 і повідомити керівництву організації;
- Приступити до гасіння пожежі, користуючись наявними на робочому ділянці засобами пожежогасіння.
4.4. При виникненні стихійних природних явищ (ураган, землетрус і т.п.):
- Припинити роботу;
- Відключити електроживлення стенду;
- Покинути робочу площадку і піти в безпечне місце.
4.5. Якщо під час роботи сталася аварія або нещасний випадок, працівникові, виробляючому випробування абразивного інструменту, необхідно поставити до відома працівника, відповідального за безпечне проведення робіт, і забезпечити збереження обстановки на момент аварії або нещасного випадку, якщо це не становить небезпеки для життя і здоров'я працівника .
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. По закінченні роботи працівникові, проводящему випробування абразивного інструменту, необхідно:
- Звільнити випробувальний стенд від абразивного інструменту;
- Вимкнути електроживлення стенду;
- Покласти все абразивні інструменти у встановлені місця (стелажі, підставки, піддони тощо) зберігання;
- Повідомити керівника робіт, відповідального за безпечне проведення робіт відомості про виявлені в процесі роботи дефектах і несправності вузлів та елементів випробувального стенду і абразивного інструменту з поданням журналу обліку випробуваного абразивного інструменту.
5.2. При здачі зміни слід повідомити змінника про всі неполадки при випробуванні абразивного інструменту.
5.3. Зняти спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту, здати їх на зберігання у встановленому порядку.
5.4. Вимити обличчя і руки теплою водою з милом або прийняти душ.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (17.10.2013)
Переглядів: 3485 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці