Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 18.04.2024, 05:00
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при роботі на вібростенді


1. Загальні вимоги 


1.1. До роботи на вібростенді допускаються особи не молодше 18 років навчені безпечним методам і прийомам виконання робіт, які мають відповідне посвідчення, групу з електробезпеки (при роботі з електрообладнанням з напругою до 1000 В не нижче III, пройшли перевірку знань в атестаційної комісії, медичний огляд і не мають протипоказань за станом здоров'я.
1.2. Працівники зобов'язані щоквартально проходити повторний інструктаж з охорони праці, за професією та видами виконуваної роботи.
1.3. Працівники забезпечуються спецодягом, відповідно до діючих норм (халат бавовняний).
1.4. Працівники зобов'язані дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку та заходи пожежної безпеки. Забороняється на території підприємства розпивання спиртних напоїв і перебування в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Палити дозволяється тільки у відведених місцях.
1.5. При роботі на вібростенді можливий вплив таких небезпечних і шкідливих факторів:
- Падіння інструменту, модулів;
- Знижена освітленість на робочому місці;
- Ураження електричним струмом.
- Пожежонебезпека;
1.6. Працівники повинні дотримуватися норм підйому і переміщення вантажу вручну. Разова норма маси піднімається і переміщуваного вантажу вручну до двох разів на годину при чергуванні з іншою роботою становить:
- Для чоловіків - до 30 кг;
- Для жінок - до 10 кг;
1.7. Працівникам слід виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником робіт. Не допускається передоручати свою роботу іншим працівникам і допускати на робоче місце сторонніх осіб.
1.8. Працівники повинні дотримуватися правил особистої гігієни, забороняється приймати їжу на робочому місці, а також зберігати особисті речі.
1.9. При нещасному випадку негайно надати першу допомогу потерпілому і при необхідності доставку його в лікувальну установу, зберегти обстановку якою вона була на момент події до початку розслідування нещасного випадку, якщо це не загрожує життю і здоров'ю оточуючих працівників і не створює аварійної ситуації.
1.10. Порушення вимог даної інструкції та інших інструкцій з охорони праці, тягне за собою застосування заходів дисциплінарного впливу. При порушеннях, що тягнуть нещасний випадки з людьми або інші тяжкі наслідки, порушники можуть бути притягнуті до адміністративної, матеріальної або кримінальної відповідальності відповідно до законодавства


2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕ ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Одягти спецодяг.
2.2. Перевірити наявність і справність:
- Струмоведучих частин електроапаратури (пускачів, вимикачів, рубильників);
- Ручного інструменту, (гайкові ключі);
- Справність заземлення струмоведучих частин вібростенда;
- Ізоляції зовнішньої електропроводки вібростенда;
- Огорож струмоведучих частин вібростенда;
- Освітлення робочої зони.
2.3. У разі виявлення несправного обладнання, пристосувань, інструменту, інших порушень вимог охорони праці, які не можуть бути усунені власними силами, виникнення загрози здоров'ю, особистої чи колективної безпеки, працівникові слід повідомити про це безпосереднього керівника. Чи не приступати до роботи до усунення виявлених порушень.


3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Працювати тільки на справному вібростенді і тільки справним інструментом.
3.2. Щоб уникнути травмування електричним струмом, забороняється торкатися до неізольованих струмоведучих частин обладнання.
3.3. Установку і зняття деталей (модулів) проводити тільки після відключення вібростенда від електричної мережі.
3.4. Підключення до електричної мережі робити тільки за допомогою електричної вилки.
3.5. Жорстко закріплювати модуль за допомогою пристосування до столу вібростенда.
3.6. Пристосування з модулем до столу вібростенда кріпити на всі болтові кріплення.
3.7. Під час роботи робоче місце має підтримуватися в порядку, забороняється допускати захаращення робочого місця.
3.8. Забороняється проводити зняття, установку, заміну деталей (модулів), зі столу вібростенда, при включеному, що знаходиться під напругою вібростенді.
3.9. Забороняється подовжувати за допомогою будь-яких предметів гайкові ключі для затиску деталі (модуля) на робочому столі вібростенда.
3.10. Забороняється застосовувати прокладки для усунення зазору між площинами губок ключів і головок болтів або гайок.
3.11. При догляді з робочого місця, при відключенні електрики відключити від мережі вібростенд, залишати робоче місце з включеними приладами, вібростенда забороняється.


4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При нещасному випадку необхідно негайно повідомити про подію адміністрації, викликати швидку допомогу за телефоном 103 (якщо це необхідно), зберегти обстановку такою, якою вона була на момент події (якщо це не загрожує життю та здоров'ю працівників і не призведе до подальшої аварії), надати допомогу потерпілому.
4.2. При виникненні пожежі викликати пожежну команду по телефону 101, після чого приступити до гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння.
4.3. У разі загоряння електрообладнання необхідно його гасити вогнегасниками ОУ-2, ОУ-5, ОУ-8 або сухим піском.
4.4. При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши рубильник (вимикач). У разі його віддаленості необхідно відокремити потерпілого від струмопровідних частин, використовуючи для захисту рук ізолюючі предмети, діелектричні рукавички або струмонепровідними матеріал. Не допускається торкатися до потерпілого або струмоведучих частин оголеними руками. Потерпілого, що знаходиться під дією електричного струму, допускається відтягувати тільки однією рукою, попередньо ізольованої струмонепровідних матеріалів. При відсутності дихання і пульсу на сонній артерії негайно приступити до реанімації:
- Звільнити грудну клітку від стискує подих одягу і розстебнути поясний ремінь;
- Покласти потерпілого на спину, закинувши йому голову назад і покласти під шию валик;
- Відновити прохідність дихальних шляхів, звільнивши рот від слизу, сторонніх тіл;
- Почати непрямий масаж серця і штучне дихання, завдавши перед цим удар кулаком по грудині (при наявність пульсу наносити удар забороняється).
4.5. Непрямий масаж серця проводиться з частотою натискання приблизно 1 раз в секунду на глибину продавлювання грудної клітки на 3-4 см. При непрямому масажі серця необхідно встати з боку від постраждалого і поклавши долоні на нижню частину грудини, виробляти натиснення різкими поштовхами.
4.6. При штучному диханні необхідно при закинутою голові затиснути ніс потерпілого пальцями і робити йому максимальний видих в рот через марлю (серветку, носовичок) кожні 5-6 хвилин.
4.7. При наданні допомоги одним рятувальником через кожні 2 видиху в рот потерпілому виробляти 30 натискань на грудину.
4.8. Реанімацію продовжувати до повного відновлення серцевої діяльності або до прибуття медпрацівників. Якщо немає свідомості, але є пульс, постраждалого перевернути на живіт і в такому положенні очікувати прибуття лікарів, забороняється залишати людину лежати на спині.
4.9. При пораненні звільнити місце поранення від одягу, зупинити кровотечу, накласти пов'язку, що давить, якщо потрібно, накласти джгут вище рани. Перед накладенням джгута необхідно підкласти тканинну підкладку. Джгут може перебувати на кінцівці не більше 5:00, після чого необхідно провести пальцеве притиснення артерії вище рани і на 15-20 секунд зняти джгут, після чого накласти його заново.
4.10. При ударі, вивиху, розтягнення зв'язок - накласти тугу пов'язку і прикладати холод (мокру ганчірку, грілку з холодною водою, лід).
4.11. При переломі - додати кінцівки нерухомість за допомогою накладення шини.
4.12. При попаданні чужорідного тіла в око - при вільно лежить чужорідне тіло можна спробувати видалити його несильним струменем теплої, чистою, кип'яченої води, або зробити ванночку для ока в чистому, обробленому окропом невеличкій посудині, тісно прилеглому своїми стінками до тканин, оточуючих очей - чужорідне тіло виходить з ока під час миготіння у воді. Накласти стерильну серветку, пов'язку на око.
4.13. Не слід: видаляти чужорідне тіло механічним шляхом (особливо за допомогою хустки), намагатися вивернути верхню повіку, закопувати будь-які препарати.
4.14. При опіку накласти стерильну пов'язку. Забороняється змащувати шкіру жирами, мазями, спиртом та ін .; розкривати пухирі; видаляти чужорідні тіла з поверхні опіку.
4.15. При важких опіках потерпілого необхідно звільнити від одягу, покрити чистим простирадлом, а потім відправити до лікарні.
4.16. При опіках обличчя та очей на уражені місця слід накласти холодну примочку з борної кислоти і направити до лікаря.

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Відключити вібростенд від електромережі.
5.2. Прибрати інструмент, у відведений для нього місце і приведіть в порядок робоче місце.
5.3. Повідомити майстра або керівнику про виявлені зауваженнях.
5.4. Зняти спецодяг і повісити її в шафу.
5.5. Вимити обличчя і руки теплою водою з милом або прийняти душ.


Криза, яка триває в нашій країні та створює все більше і більше навантаження на наші гаманці, потроху вчить нас "крутитися".  Як кажуть "зекономив значить заробив" і тому приходиться звертати увагу на різні акції та знижки. Так обираючи взуття завжди виникає бажання як умога дешевше купити безпечне взуття, з якісних матеріалів, але пошук акційних пропозицій срава не з легких. Але погляньте на  кедофнет, де майже щотижня відбуваються акції та пропонуються нові знижки на взуття. 


 


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (24.06.2015)
Переглядів: 1829 | Теги: вібростенд | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці