Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Понеділок, 23.12.2024, 13:47
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при використанні скловолокна

1. Загальні вимоги

1.1. До виконання робіт з використанням скловолокна допускаються особи не молодше 18 років, що не мають протипоказань за станом здоров'я, що пройшли вступний та первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, які освоїли безпечні методи і прийоми робіт, в тому числі правильного поводження зі скловолокном і використовуваними при роботі з ним хімічними речовинами, а також освоїли способи і прийоми правильного поводження з інструментом, вантажами, пристроями та механізмами і пройшли перевірку знань вимог охорони праці.
1.2. Не рідше одного разу на три місяці працівники проходять повторний інструктаж з охорони праці на робочому місці; не рідше одного разу на рік - перевірку знань вимог охорони праці; періодичний медичний огляд.
1.3. Працівник зобов'язаний:
- Дотримуватися вимог інструкцій з охорони праці, Правил внутрішнього розпорядку, вказівок керівника;
- Застосовувати засоби індивідуального захисту тільки за призначенням (виносити їх за межі організації не допускається), інформувати керівництво про необхідність хімчистки, прання, сушіння, ремонту спецодягу;
- Не допускати на своє робоче місце сторонніх осіб;
- Дотримуватися правил особистої гігієни.
1.4. Куріння і вживання алкогольних напоїв на робочому місці не допускаються.
1.5. При виробництві та текстильної переробці скловолокна повітря робочої зони забруднюється парогазоаерозольно. сумішшю замаслювачів, їх компонентами і продуктами руйнування (деструкції).
1.6. При роботі з скловолокном, зокрема його текстильної переробці, в повітря робочої зони поступає пил скляного волокна.
1.7. Пил скляного волокна надходить також у повітря робочої зони при теплоізоляційних роботах.
1.8. На зайнятих у процесах, пов'язаних з використанням скловолокна, працівників можуть також впливати такі шкідливі і небезпечні виробничі фактори, як рухомі частини механічного обладнання, що перевозиться або переносний сировина, напівфабрикати, тара, підвищена температура від устаткування, нагріте повітря, потоки повітря, шкідливі речовини в повітрі і підвищені фізичні навантаження.
1.9. При роботі з скловолокном, що включає будь-які процеси, що призводять до потрапляння в атмосферу пилу і частинок цього матеріалу, необхідно дотримуватися прийнятої технологію його переробки. Не допускається використовувати способи і прийоми, що призводять до порушення вимог охорони праці.
1.10. Якщо в процесі роботи виникають питання, пов'язані з її безпечним виконанням, працівникові слід звернутися до свого безпосереднього або вищестоящого керівника.
1.11. Працівників, зайнятих роботою з скловолокном, необхідно забезпечувати спецодягом та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм.
1.12. Приміщення, в якому проводиться робота зі скловолокном або виробами з нього, необхідно ізолювати від інших виробничих ділянок і оснастити системою припливно-витяжної вентиляції з очищенням повітря та збору утворюються при переробці цього матеріалу відходів.
1.13. Граматичні камери для роботи зі скловолокном необхідно обладнати пристроями для переміщення деталей всередині камери. Управління цими пристосуваннями проводиться із зовнішнього боку камери. Спостереження за процесами в камері слід проводити через спеціальні вікна зі стеклами необхідної міцності.
1.14. Лази для рук в камеру закритого типу не повинні мати зазорів, через які пил скловолокна може проникнути в приміщення. Еластичні рукавички і нарукавники в лазах для рук необхідно виконувати як одне ціле.
1.15. Працівнику, зайнятому роботою зі скловолокном, необхідно дотримуватися вимог особистої гігієни: перед прийомом їжі і після закінчення роботи мити руки теплою водою з милом; їжу слід приймати в спеціально обладнаних для цієї мети приміщеннях.
1.16. Працівники несуть відповідальність за порушення вимог цієї інструкції відповідно до чинного законодавства.

2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Оглянути робоче місце, привести його в порядок, звільнити проходи і не допускати їх захаращення.
2.2. Одягти спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту.
2.3. Робочий інструмент, матеріали, пристрої розташувати в зручному та безпечному для використання порядку.
2.4. Перевірити справність кранів паропроводів, повітропроводів, водопроводу.
2.5. Перевірити міцність кріплення і з'єднання шлангів.
2.6. Включити і перевірити роботу вентиляції. Всі роботи зі скловолокном робити тільки при діючій вентиляції.
2.7. Вентиляцію слід включати не менше ніж за 5 хвилин до початку роботи.
2.8. Перевірити наявність і справність:
- Огорож та запобіжних пристроїв;
- Струмоведучих частин електричної апаратури (пускачів, трансформаторів, кнопок та ін.);
- Заземлюючих пристроїв;
- Запобіжних пристроїв для захисту від пилу, що утворюється зі скловолокна, захисних блокувань;
- Засобів пожежогасіння.
2.9. Перевірити освітленість робочого місця. Напруга для місцевого освітлення не повинно перевищувати 50 В.
2.10. При роботі з вантажопідйомними механізмами перевірити їх справність і дотримуватися вимог відповідної інструкції з охорони праці.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Утримувати робоче місце в чистоті, не допускати його захаращення.
3.2. Не допускається робота із застосуванням пошкоджених засобів індивідуального захисту.
3.3. Різання скловолокна необхідно проводити при включеній вентиляції і тільки всередині витяжних шаф.
3.4. Не допускається користування електронагрівальними приладами і куріння на робочому місці, а також виробництво будь-яких робіт, пов'язаних з появою іскри або полум'я.
3.5. Промивати деталі у ваннах необхідно тільки в захисних рукавичках.
3.6. В обідню перерву ємності з розчинником і промивні ванни необхідно закривати кришкою.
3.7. Деталі зі скловолокна слід транспортувати на виділений для наступної операції ділянку за допомогою вантажопідйомного механізму.
3.8. Вироби з скловолокна необхідно укладати таким чином, щоб вони були стійкі.
3.9. Необхідно постійно контролювати справність системи блокувань, сигналізації, кінцевих вимикачів, ланцюгів, гаків і пристосувань для підвішування деталей і надійність їх кріплення.
3.10. Чистку і ремонт обладнання, на якому виконувались роботи зі скловолокном, слід проводити після продування його повітрям до повного видалення частинок скловолокна. При продувці необхідно включити вентиляційні пристрої, що запобігають забруднення повітря приміщення частками скловолокна.
3.11. Не допускати до роботи на установках з переробки скловолокна сторонніх осіб.
3.12. Переносити продукти і сировину слід тільки у справній тарі. Не допускається завантаження тари понад дозволеної інструкцією маси.
3.13. При використанні миючих розчинів слід застосовувати тільки дозволені органами охорони здоров'я миючі засоби.
3.14. При відчутті напруги на корпусі обладнання, кожусі пускорегулювальної апаратури, виникненні стороннього шуму, запаху палаючої ізоляції, мимовільної зупинки або неправильному дії механізмів і елементів устаткування його слід зупинити (вимкнути) кнопкою «Стоп» вимикача і відключити від електричної мережі за допомогою пускового пристрою. Повідомити про це безпосереднього керівника і до усунення несправності не включати.
3.15. При вологого прибирання у виробничому приміщенні електричне обладнання на час прибирання необхідно відключити від електричної мережі.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При виникненні поломок обладнання необхідно:
- Припинити його експлуатацію, а також подачу до нього електроенергії, газу, води, сировини;
- Доповісти про вжиті заходи безпосередньому керівнику або працівнику, відповідальному за безпечну експлуатацію обладнання, і діяти відповідно до отриманих вказівок.
4.2. У випадку аварії необхідно оповістити про небезпеку оточуючих працівників, доповісти безпосередньому керівнику про те, що трапилося і діяти відповідно до плану ліквідації аварій
4.3. При нещасному випадку:
- Негайно організувати першу допомогу потерпілому, при необхідності викликати бригаду швидкої допомоги по телефону 103;
- Вжити невідкладних заходів щодо запобігання розвитку аварійної або іншої надзвичайної ситуації та впливу травмуючих чинників на інших осіб;
- Зберегти до початку розслідування нещасного випадку обстановку, якою вона була на момент події, якщо це не загрожує життю і здоров'ю інших осіб і не веде до катастрофи, аварії або виникнення інших надзвичайних обставин, а в разі неможливості її збереження - зафіксувати обстановку на фото або відео.
4.4. При захопленні обертовими частинами машин, стропами, вантажними гаками або іншим обладнанням частин тіла або одягу подати сигнал про припинення роботи і по можливості вжити заходів до зупинки машини (устаткування). Не слід намагатися самостійно звільнитися від захоплення, якщо є можливість залучити оточуючих.
4.5. При виникненні пожежі необхідно:
- Припинити роботу;
- Відключити електрообладнання;
- Повідомити безпосереднього або вищестоящому керівнику про пожежу і викликати пожежну охорону за телефоном 101;
- По можливості вжити заходів щодо евакуації людей і приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння.
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Вимкнути установку та інше обладнання.
5.2. Відключити вентиляцію.
5.3. Відключити електрообладнання від мережі.
5.4. Закрити крани паропроводу, воздухопровода і водопроводу.
5.5. Перед здачею зміни перевірити справність установки і занести результати перевірки в журнал прийому і здачі зміни, повідомити керівника про несправності.
5.6. Привести в порядок робоче місце, скласти інструменти і пристосування в інструментальний ящик.
5.7. Зняти спецодяг та інші засоби індивідуального захисту, оглянути, привести в порядок і прибрати у спеціально призначене місце.
5.8. Вимити руки і обличчя теплою водою з милом, прийняти душ.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (09.06.2013)
Переглядів: 1312 | Теги: скловолокно | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці