Інструкція з охорони праці загальні вимоги безпеки при пакуванні паперових відходів
1. Загальні положення
1.1. Робітники, зайняті пресуванням і пакуванням паперових відходів, повинні дотримуватися вимог загальної та даної інструкцій з охорони праці.
1.2. До самостійної роботи допускаються особи, які пройшли вступний інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки, первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці пройшли навчання безпечним методам праці, перевірку знань з питань охорони праці, а також мають практичні навички. В подальшому вони повинні проходити повторні інструктажі з охорони праці на робочому місці один раз на півріччя.
1.3. При пресуванні і пакуванні паперових відходів на працівників можуть діяти наступні небезпечні і шкідливі виробничі фактори:
- рухомі частини пресів;
- підвищена запиленість повітря робочої зони;
- підвищена або понижена температура повітря робочої зони;
- підвищена або понижена вологість повітря;
- відсутність або недостатня кількість природного світла;
- підвищений рівень статичної електрики;
- гострі краї, задирки та шорсткість паперових відходів, тюків, дроту, обладнання, пристосувань, інструментів тощо;
- статичні перевантаження.
1.4. Складати тюки з відходами треба акуратно ("в перев'язку"), дотримуючись при цьому правил складування, в спеціально відведені місця. Висота штабеля від підлоги - не більше 1,6 м.
1.5. У виробничому приміщенні, на робочих місцях необхідно дотримуватися чистоти та порядку. Всі пристрої, інструменти, пакувальні матеріали мають знаходитися у відведених для них місцях.
Бухти дроту для зв'язування тюків зберігати на спеціальних вішалках (штативах) або в дерев'яних ящиках.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Одягнути костюм бавовняний і рукавиці брезентові, взути шкіряне взуття (чоботи), волосся сховати під головний убір. Перевірити наявність окулярів захисних, респіратора.
2.2. Оглянути робоче місце та обладнання, перевірити його справність, наявність та справність загорож, заземлення, надійність функціонування запобіжних, вмикаючих, вимикаючих пристроїв, порядок та чистоту на робочому місці, відсутність зайвих предметів на обладнанні.
2.3. Про знайдені несправності або недоліки в роботі обладнання (організації робочого міста) повідомити безпосереднього керівника робіт і до їх усунення роботу не розпочинати.
3. Вимоги безпеки під час виконання роботи
3.1. При використанні вертикального пресу:
3.1.1. Перед пуском машини перевірити і постійно стежити за надійним функціонуванням кінцевих вимикачів, що зупиняють рухому плиту у крайньому верхньому та нижньому положеннях; міцність закривання передніх та задніх дверцят.
3.1.2. Під час завантаження бункера стежити за тим, щоб в нього не потрапляли інші матеріали та сторонні предмети (куски заліза, скла, дерева, каміння тощо).
3.1.3. Під час роботи користуватися рукавицями та окулярами для запобігання травмування рук та очей.
3.1.4. Кінці дроту заправляти всередину тюка. При роботі з дротом бути уважним, щоб не подряпати руки гострими кінцями дроту.
3.1.5. Для запобігання травмування під час виймання спресованих паперових відходів необхідно вимикати прес від електромережі.
3.1.7. При використанні робіт з допомогою вертикального пресу забороняється:
· під час руху плити поправляти рукою складені в бункері преса обрізки, макулатуру, папір, чи додавати їх;
· при увімкненому в електромережу пресі проводити його чищення, ремонт, налагодження та змащування.
3.2. При пакуванні паперових відходів без допомоги механізмів:
3.2.1. Складати відходи у спеціально підготовлену тару (короби), як може щільно укладаючи їх слой до слою.
3.2.2. Не прикладати надмірних зусиль до трамбування відходів.
3.2.3. Не трамбувати відходи голими руками або ногами (шляхом розміщення працюючого у тарі).
3.2.3. Висота тари (коробу) не повинна перевищувати 1,6 м. Готовий для транспортування короб необхідно перев’язати (укріпити) пакувальною стрічкою, бечевою, дротом тощо.
3.3. Транспортувати готові до завантаження або складування паперові відходи слід тільки з допомогою засобів механізації.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Вимкнути прес з електромережі, зібрати паперовий пил, прибрати робоче місце. Протерти та змастити обладнання.
4.2. Зняти спецодяг та сховати його у спеціальну шафу.
4.3. Руки та лице вимити теплою водою з милом, змастити руки зволожувальним кремом.
4.4. Про несправності, яки виникали під час роботи повідомити безпосереднього керівника робіт або майстра.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
5.1. При виконанні робіт пов’язаних з пресуванням і пакуванням паперових відходів можливими є такі аварійні ситуації:
· ураження працівника електричним струмом;
· травмування робітників при падінні;
· поранення кінцівок рук та ніг гострими кромками, задирками паперових відходів, тюків, дроту, обладнання, пристосувань, інструментів тощо;
· інші аварійні ситуації, не пов'язані безпосередньо виконанні робіт пов’язаних з пресуванням і пакуванням паперових відходів.
При нещасному випадку свідок, працівник, який його виявив, або сам потерпілий повинні терміново повідомити безпосереднього керівника робіт чи іншу посадову особу і вжити заходів до надання необхідної допомоги.
Терміново організувати медичну допомогу потерпілому, у разі необхідності доставити його до лікувального закладу. Повідомити про те, що сталося, інженера з охорони праці, а також представника трудового колективу підприємства.
Зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому місці та устаткування у такому стані, в якому вони були на момент події ( якщо, це не загрожує життю і здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків ), а також вжити заходів до недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.
5.2. Кожний працівник, що першим виявив загрозу виникнення аварійної ситуації, повинен негайно припинити роботу та подати команду " СТОП ! ”.
5.3. Команду " СТОП ! ”, подану будь-яким працівником, повинні негайно виконати усі працівники, що її почули.
5.4. При ураженні працівника електричним струмом звільнити потерпілого від дії електричного струму: відключити електромережу; відділити потерпілого від струмопровідних частин з застосуванням діелектричних захисних засобів або інших ізолюючих речей і предметів ( сухого одягу, сухої жердини, прогумованого матеріалу тощо ); перерізати або перерубати провід будь-яким інструментом з ізолюючою рукояткою.
5.6. У всіх випадках до потерпілого викликати лікаря, а до його прибуття надати потерпілому першу допомогу.
5.7. При виникненні пожежі діяти згідно інструкції з пожежної безпеки.
5.8. При загрозі виникнення або при виникненні інших аварійних ситуацій, не пов'язаних безпосередньо з виконанням робіт з пресування і пакування паперових відходів, діяти відповідно до своїх обов'язків згідно з Планом ліквідації аварій.
До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.