Інструкція з охорони праці загальні вимоги безпеки при виконанні столярних робіт
І. Загальні положення
1.1 Сфера застосування інструкції
1.1.1. Ця інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки, яких необхідно дотримуватися при виконанні даного виду робіт в центрах, цехах та на дільницях підприємства.
1.1.2. Залежно від конкретних умов виробництва в центрах, цехах та на дільницях підприємства на підставі інструкції може бути розроблена відповідна інструкція, якій надається чинності наказом. Вимоги такої інструкції не можуть суперечити вимогам приведеної інструкції та додатково повинні містити вимоги безпеки, яких необхідно дотримуватися при роботах на конкретній дільниці виробництва. Відповідальність за це несе безпосередній начальник.
1.1.3. Інструкція з охорони праці надається всім, хто виконує даний від робіт, під розпис. Працівник при виконанні даного виду робіт повинен постійно мати інструкцію на робочому місці.
1.1.4. За порушення вимог Інструкції провинні несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
1.2 Умови і порядок допуску працівників до самостійного виконання столярних робіт.
1.2.1. До самостійної роботи столяром допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли навчання безпечним методам праці, перевірку знань з питань охорони праці, одержали відповідне посвідчення із записом про допуск до виконання столярних робіт, мають кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче за ІІІ, а також практичні навики роботи з ручним і електроінструментом та самостійного виконання столярних робіт.
1.2.2. Столяр повинен знати :
· інструкцію з охорони праці при виконанні столярних робіт;
· заходи надання першої допомоги потерпілим;
· інструкції з охорони праці при роботах з ручним та електроінструментом.
1.2.3 Столяр зобов‘язаний :
· виконувати тільки ту роботу, яка доручена безпосереднім керівником, та проводити її справним інструментом, використовуючи його за призначенням, зазначеним в паспорті інструмента.
· не виконувати розпоряджень, що суперечать правилам безпеки;
· під час виконання робіт не допускати приступності сторонніх осіб на робочому місці.
· оглянути робоче місце, забрати речі, які заважають роботі, та звільнити проходи;
· переконатися в справності інструмента та його відповідності вимогам безпечної експлуатації;
· при роботі з інструментом з ізолюючими рукоятками переконатися у відсутності механічних пошкоджень ізоляційного покриття та у своєчасності проведення випробувань інструмента.
2.2. Підготувати пристосування та засоби індивідуального захисту.
2.3. Переконатися в достатньому освітленні робочого місця та, при необхідності, застосувати переносний електричний світильник, який повинен бути оснащений запобіжною сіткою з рефлектором та гачком для підвішування, перевіривши справність його дроту. В приміщеннях з підвищеною небезпекою дозволяється застосовувати переносні електричні світильники напругою не більше 42 В, а поза приміщень не більше 12 В.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1.Витроби, що обробляються, необхідно встановлювати та закріплювати так, щоб виключити можливість їх зміщення під час роботи.
· необхідно негайно вимкнути його з мережі електроживлення;
· повідомити безпосереднього керівника про необхідність заміни електроінструмента;
· здати несправний електроінструмент на перевірку або в ремонт.
3.3. Деревообробний інструмент необхідно вимикати з мережі електроживлення у випадках:
· раптової його зупинки ( внаслідок зникнення напруги живлення, заклинювання деталей та тощо );
· при перерві у роботі ;
· при перенесенні інструмента з одного робочого місця на друге;
· після закінчення роботи ;
· при сильному нагріванні корпуса інструмента ;
· при виявленні навіть слабкої дії електричного струму ;
· при виході з ладу вимикача ;
· при встановленні, заміні або регулюванні робочої частини або самого інструмента.
3.4. При виконанні столярних робіт з обробки деревини, при яких є можливість ураження відлітаючими частинами дерева, необхідно користуватися захисними окулярами.
4. Вимоги безпеки по закінченні роботи
4.1. Перевірити наявність інструмента, що використовувався при роботах.
4.2. Привести в порядок робоче місце.
4.3. Забрати ручний та електроінструмент у відведене для зберігання місце.
5. Дії в аварійних ситуаціях
5.1. При виконанні столярних робіт можливими є такі аварійні ситуації:
· пошкодження електропроводки з можливими коротким замиканням і ураженням працівника електричним струмом;
· інші аварійні ситуації, не пов'язані безпосередньо з виконанням столярних робіт.
При нещасному випадку свідок, працівник, який його виявив, або сам потерпілий повинні терміново повідомити безпосереднього керівника робіт чи іншу посадову особу і вжити заходів до надання необхідної допомоги.
Терміново організувати медичну допомогу потерпілому, у разі необхідності доставити його до лікувального закладу. Повідомити про те, що сталося, власника, а також відповідну профспілкову організацію підприємства.
Зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому місці та устаткування у такому стані, в якому вони були на момент події ( якщо, це не загрожує життю і здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків ), а також вжити заходів до недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.
5.2. Кожний робітник, що першим виявив загрозу виникнення аварійної ситуації, повинен негайно припинити роботу та подати команду "СТОП!".
5.3. Команду "СТОП!", подану будь-яким працівником, повинні негайно виконати усі працівники, що її почули.
5.4. Про загрозу виникнення або про виникнення аварійної ситуації працівник повинен негайно повідомити керівника робіт (безпосереднього керівника).
5.5. При пошкодженні електропроводки не гайно припинити роботу і відключити електромережу, у випадку загорання електропроводки приступити до гасіння пожежі вуглекислотним вогнегасником. Застосовувати для гасіння електропроводки пінні вогнегасники забороняється.
5.6. При ураженні працівника електричним струмом звільнити потерпілого від дії електричного струму: відключити електромережу; відділити потерпілого від струмопровідних частин з застосуванням діелектричних захисних засобів або інших ізолюючих речей і предметів (сухого одягу, сухої жердини, прогумованого матеріалу тощо); перерізати або перерубати провід будь-яким інструментом з ізолюючою рукояткою.
5.7. При всіх випадках до потерпілого викликати лікаря, а до його прибуття надати потерпілому першу допомогу.
5.8. При загрозі виникнення або виникненні інших аварійних ситуацій, не пов'язаних безпосередньо з виконанням столярних робіт, діяти відповідно до своїх обов'язків згідно з Планом ліквідації аварій в центрі, цеху або на дільниці.
До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.