Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 26.04.2024, 09:29
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при знятті і установці коліс автомобіля

Неприятности на дороге? Необходима помощь? Друзья заняты, неловко просить посторонних водителей? эвакуатор днепропетровск воспользуйтесь помощью помощью независимо от того, в каком районе города Вы находитсь (эвакуация авто, услуги по замене колес, доставка топлива, после отогрева автомобиль незаводиться или Вы не в состоянии самостоятельно сесть за руль)



1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. Ця інструкція регламентує основні вимоги безпеки при виконанні робіт зі зняття та встановлення коліс автомобіля.
1.2. До самостійної роботи по зняттю і установці коліс автомобіля допускаються особи старше 18 років, що не мають протипоказань за станом здоров'я, що пройшли вступний і первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, навчені безпечним методам роботи, що пройшли перевірку знань вимог охорони праці.
1.3. Працівник проходить повторний інструктаж з охорони праці не рідше одного разу на квартал, чергову перевірку знань вимог охорони праці - не рідше одного разу на рік.
1.4. Працівник проходить позаплановий інструктаж з охорони праці при прийнятті нових нормативних правових актів містять вимоги з охорони праці, або внесення змін і доповнень до них; при зміні технологічного процесу, заміні або модернізації устаткування, приладів та інструменту, сировини, матеріалів та інших факторів, що впливають на безпеку праці; при порушенні нормативних правових актів містять вимоги з охорони праці; при перервах у роботі за професією більше шести місяців; при надходженні інформації про аварії та нещасні випадки, що сталися в однопрофільних організаціях; на вимогу представників спеціально уповноважених державних органів нагляду і контролю, вищестоящих державних органів чи державних організацій, посадової особи організації, на якого покладено обов'язки з організації охорони праці, при порушенні нормативних правових актів з охорони праці.
1.5. Працівник проходить цільовий інструктаж з охорони праці перед виконанням разових робіт, не пов'язаних з прямими обов'язками за фахом (навантаження, розвантаження, прибирання території та інші); ліквідації наслідків аварій, стихійних лих і катастроф; виконання робіт, на які оформляється наряд-допуск.
1.6. Працівник має право відмовитися від виконання дорученої роботи у разі виникнення безпосередньої небезпеки для життя і здоров'я його і оточуючих до усунення цієї небезпеки, а також при ненадання йому засобів індивідуального захисту, що безпосередньо забезпечують безпеку праці.
1.7. Відповідно до законодавства Російської Федерації працівник може бути відсторонений від роботи:
- На вимогу уповноважених державних органів;
- При появі на роботі в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, а також у стані, пов'язаному з хворобою, що перешкоджає виконанню роботи;
- Прі не проходження інструктажу, перевірки знань з охорони праці;
- Прі не застосуванні необхідних засобів індивідуального захисту, що забезпечують безпеку праці;
- Прі не проходження медичного огляду у випадках і порядку, передбачених законодавством;
- За скоєння крадіжки за місцем роботи.
1.8. За період відсторонення від роботи заробітна плата працівнику не нараховується.
1.9. Працівнику не дозволяється проводити роботи, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних засобів, психотропних чи токсичних речовин, а також розпивати спиртні напої, вживати наркотичні засоби, психотропні або токсичні речовини на робочому місці або в робочий час.
1.10. Палити дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях.
1.11. При виконанні робіт по зняттю і установці коліс автомобіля необхідно знати і пам'ятати, що нещасні випадки найчастіше можуть відбуватися при:
- Вивішуванні автомобіля для заміни коліс;
- Відверненні гайок і футорок колеса вручну;
- Зняття і переміщенні колеса вручну без застосування спеціальної візки;
- Накачуванні чи підкачуванні знятих з автомобіля шин;
- Застосуванні несправного інструмента і пристосувань.
1.12. Забороняється користуватися інструментом і пристосуваннями, поводженню з якими працівник не навчений і не проінструктований.
1.13. Працівник при виконанні робіт зі зняття та встановлення коліс автомобіля повинен бути забезпечений спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до затверджених норм.
1.14. Працівник, який виконує роботи по зняттю і установці коліс автомобіля, повинен дотримуватися правил особистої гігієни. Після закінчення роботи, перед прийомом їжі або курінням мити руки з милом.
1.15. За невиконання вимог даної типової інструкції працівник несе відповідальність згідно з чинним законодавством Російської Федерації.
2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Одягти спецодяг, спецвзуття і при необхідності інші засоби індивідуального захисту.
2.2. Оглянути робоче місце, прибрати з нього все, що може заважати роботі, звільнити проходи і не захаращувати їх.
2.3. Якщо підлога слизька (облито водою, маслами тощо), то слід витерти його або посипати піском.
2.4. Перевірити наявність та справність інструменту і пристосувань.
2.5. Відрегулювати місцеве освітлення так, щоб робоча зона була достатньо освітлена, і світло не зліпив очі.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Зняття і установку коліс слід проводити на призначеному для цієї мети ділянці, оснащеній необхідним обладнанням і пристосуваннями.
3.2. При установці автомобіля на спеціальний підйомник для зняття коліс необхідно стежити, щоб всі лапи-підхоплення були надійно встановлені під автомобіль, і при підйомі не виникало перекосів.
3.3. Відвертати і закручувати гайки і футорки кріплення коліс вантажних автомобілів (автобусів) слід за допомогою гайковерта. При відверненні їх вручну необхідно зайняти стійке положення і надійно накласти ключ на межі гайки.
3.4. Забороняється нарощувати гайкові ключі трубою або іншими предметами, відвертати гайки ривком.
3.5. Колеса вантажного автомобіля (автобуса) необхідно знімати і переміщати за допомогою спеціального візка. Переміщати колеса вантажних автомобілів і автобусів вручну шляхом перекочування в підприємстві забороняється.
3.6. При знятті коліс поза підприємства необхідно зупинити двигун, загальмувати автомобіль стоянковим гальмом (при вивішуванні передніх коліс), видалити людей із салону (кузова), кабіни, закрити двері, встановити під підіймаються колеса спеціальні противідкатні упори (черевики) в розпір не менше двох і вивісити автомобіль домкратом.
3.7. При вивішуванні автомобіля на ґрунтовій поверхні необхідно попередньо вирівняти місце установки домкрата, покласти міцну підкладку достатніх розмірів і встановити на неї домкрат.
3.8. При вивішуванні автобуса за допомогою домкрата необхідно спочатку вивісити кузов, потім встановити під нього спеціальну підставку (козелок) і тільки після цього встановити домкрат під спеціальне місце на передньому чи задньому мосту і вивісити колесо.
3.9. Монтаж і демонтаж шин в дорозі необхідно проводити монтажним інструментом.
3.10. При накачуванні шин чи підкачуванні знятих з автомобіля шин в дорожніх умовах необхідно користуватися запобіжною вилкою або покласти колесо замковим кільцем униз.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. У разі виникнення аварійної ситуації слід:
- Припинити всі роботи, не пов'язані з ліквідацією аварії;
- Про те, що трапилося повідомити безпосереднього керівника;
- Забезпечити виведення людей з небезпечної зони, якщо є небезпека для їхнього здоров'я і життя;
- Вжити заходів для надання першої допомоги, якщо є потерпілі;
- Вжити заходів щодо запобігання розвитку аварійної ситуації та впливу травмуючих чинників на інших людей;
- Здійснювати інші дії, передбачені планом локалізації та ліквідації інцидентів і аварій.
4.2. При пожежі викликати пожежну бригаду по телефону 101, повідомити про події безпосередньому керівнику, вжити заходів з гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння. Неприпустимо застосування води і пінних вогнегасників для гасіння знаходиться під напругою електрообладнання. Для цих цілей використовуються вуглекислотні та порошкові вогнегасники.
4.3. При нещасному випадку необхідно:
- Дотримуючись особисту безпеку звільнити потерпілого від дії травмуючого фактора;
- Надати потерпілому першу допомогу, при необхідності викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103;
- Вжити заходів щодо запобігання травмуванню інших осіб;
- Повідомити про подію безпосередньому керівнику чи іншій посадовій особі підрозділу або підприємства (диспетчеру);
- Зберегти обстановку події та стану обладнання таким, яким вони були в момент події, якщо це не загрожує життю чи здоров'ю оточуючих або не призведе до аварії.
4.4. У всіх випадках травми або раптового захворювання необхідно викликати на місце події медичних працівників, при неможливості - доставити потерпілого в найближчу організацію охорони здоров'я.
4.5. Всі роботи можна відновити тільки після усунення причин, що призвели до аварійної ситуації з дозволу безпосереднього керівника.
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Привести в порядок робоче місце. Прибрати пристосування, інструмент в відведене для цього місце.
5.2. Зняти, оглянути, привести в порядок і прибрати на місце спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту.
5.3. Вимити руки та обличчя теплою водою з милом.
5.4. Про всі недоліки, виявлені під час роботи, сповістити свого безпосереднього керівника.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (20.08.2015)
Переглядів: 4766 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці