Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Четвер, 25.04.2024, 04:26
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для паркетника
______________________________________________________

(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ІНСТРУКЦІЯ

З  ОХОРОНИ  ПРАЦІ   № __________

ДЛЯ  ПАРКЕТНИКА

________________

(місце видання)


_____________________________________________________

(повне найменування підприємства з указівкою підпорядкованості)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ  _______________________

            (посада роботодавця і

_____________________________

найменування підприємства)

_________________  № _________
                        (число, місяць, рік)

Інструкція
               з охорони праці № ______
для  паркетника

1. Загальні положення

1.1. До виконання паркетних робіт допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд і визнані придатними до роботі за даною професією, пройшли вступний інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки, первинний інструктаж, навчання, перевірку знань з питань охорони праці, стажування на робочому місці і які отримали посвідчення на право самостійної роботи.

1.2. Допуск паркетника до самостійної роботи оформлюється письмовим розпорядженням по підприємству.

1.3. Повторний інструктаж проводиться через три місяці. Періодична перевірка з техніки безпеки проводиться через один рік.

1.4. При введенні в дію нових чи перероблених правил безпеки виконання робіт, після нещасного випадку або аварії, що трапилися на підприємстві чи в цеху (дільниці) через порушення працюючими правил охорони праці, і при встановленні фактів незадовільного знання працівниками інструкцій з охорони праці може бути призначена позачергова перевірка знань.

1.5. Паркетник не допускається до роботи в таких випадках:

- з появою на роботі в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння;

- при відсутності спецодягу, спецвзуття і інших засобів індивідуального захисту відповідно до діючих норм і правил з охорони праці;

- при хворобливому стані;

- при порушенні правил, норм і інструкцій з охорони праці.

1.6. Паркетник є підлеглим виконробу ділянки, а в процесі роботи – бригадиру і виконує тільки ту роботу, яка йому доручена.

1.7. Паркетник зобов'язаний:

- виконувати роботу, по якій проінструктований і допущений майстром, якісно та у встановлений термін;

- утримувати устаткування і робоче місце в чистоті і порядку;

- працювати тільки справними інструментами, пристосуваннями і механізмами;

- дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, правил безпечного ведення паркетних робіт і пожежної безпеки, що діють на підприємстві.

1.8. Паркетник повинен бути ознайомлений з небезпечними і шкідливими виробничими факторами, що діють на працюючого. Це – можливість отруєння шкідливими парами, одержання травм, небезпека виникнення пожежі.

При цьому паркетник повинен підтримувати цвях не у нижнього кінця, а під капелюшком, шухляду з цвяхами розташовувати з лівого боку.

3.23. Забороняється прийом їжі і паління на робочих місцях.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Після закінчення роботи паркетнику необхідно:

- відключити інструмент, верстати від електромережі і замкнути пускові рубильники на замок;

- протерти і змазати тертьові частини верстатів і механізмів;

- очистити ручний і механізований інструмент, пристосування і забрати їх у призначене для збереження місце.

4.2. По закінченні варіння або розігріву бітумної мастики погасити топку котла (для чого спочатку перекрити паливний вентиль) чи відключити від електромережі термос для підігріву мастик, очистити бачок для нагрівання мастики і відключити його від електромережі.

4.3. Провітрити приміщення, у якому виконувалася наклейка паркету на бітумній мастиці;

4.4. Промити дизельним паливом кисті для нанесення ґрунтовки і зберігати їх у закритій шухляді.

4.5. Упорядкувати робоче місце, видалити будівельне сміття і сторонні предмети з проходів; про всі неполадки, виявлені під час роботи, повідомити майстра (виконроба), механіка.

4.6. Зняти спецодяг, спецвзуття і привести їх у порядок, очистити від пилу інші індивідуальні засоби захисту. Вимити теплою водою з милом обличчя і руки або прийняти душ. Не можна мити руки різними розчинниками.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. При виявленні диму чи виникненні загоряння, пожежі необхідно негайно повідомити майстра, оголосити пожежну тривогу і повідомити в пожежну охорону, використовуючи найближчий телефон.

Одночасно з цим припинити роботу і вжити заходів по ліквідації пожежі за допомогою наявних первинних засобів пожежегасіння (вогнегасники, вода, пісок і т.д.) відповідно джерелу пожежі.

Гасити займисту мастику слід сухим піском або пінним вогнегасником. Водою гасити забороняється.

5.2. З несподіваною появою газу в діючих цехах треба негайно надягти протигаз, припинити роботу і вийти з небезпечної зони, повідомивши керівника робіт.

5.3. Про кожний нещасний випадок, виникнення аварії, пожежі і появі інших небезпек, що загрожують аварією або нещасним випадком, повідомити виконроба ділянки, організувати першу допомогу постраждалим і направити їх до медичної установи, зберегти до розслідування обстановку на робочому місці і стан устаткування такими, якими вони були в момент події, і не приступати до роботи до їх усунення.

5.4. Надання першої допомоги.

5.4.1. Перша допомога при ураженні електричним струмом.

При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити постраждалого від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела харчування, а при неможливості відключення - відтягнути його від струмопровідних частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал.

При відсутності у постраждалого подиху і пульсу необхідно зробити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звертаючи увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані оживлення починати необхідно негайно, після чого викликати швидку медичну допомогу.

5.4.2. Перша допомога при переломах, вивихах, ударах.

При переломах і вивихах кінцівок необхідно ушкоджену кінцівку зміцнити шиною, фанерною пластинкою, ціпком, картоном або іншим подібним предметом. Ушкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев'язки чи хустки до шиї і прибинтувати до тулуба.

При переломі черепа (несвідомий стан після удару по голові, кровотеча з ушей або рота) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку зі льодом, снігом чи холодною водою) або зробити холодну примочку.

При підозрі перелому хребта необхідно постраждалого покласти на дошку, не піднімаючи його, повернути постраждалого на живіт обличчям униз, спостерігаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався, з метою запобігання ушкодження спинного мозку.

При переломі ребер, ознакою якого є біль при подиху, кашлі, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягти їх рушником під час видиху.

5.4.3. Перша допомога при опіках кислотами і лугами.

У випадку влучення кислоти чи луги на шкіру ушкоджені ділянки необхідно ретельно промити водою протягом 15-20 хвилин, після цього ушкоджену кислотою поверхню обмити 5%-им розчином питної соди, а обпалену лугом - 3%-им розчином борної кислоти або розчином оцтової кислоти.

У випадку влучення на слизову оболонку очей кислоти або луги необхідно очі промити ретельно цівкою води протягом 15-20 хвилин, обмити 2%-им розчином питної соди, а обпалену лугом - 3%-им розчином борної кислоти або 3%-им розчином оцтової кислоти.

У випадку опіків порожнини рота лугом необхідно полоскати 3%-им розчином оцтової кислоти або 3%-им розчином борної кислоти, при опіках кислотою - 5%-им розчином питної соди.

У випадку влучення кислоти в дихальні шляхи необхідно дихати розпиленим за допомогою пульверизатора 10%-им розчином питної соди, при влученні лугу - розпиленим 3%-им розчином оцтової кислоти.

5.4.4. Перша допомога при теплових опіках.

При опіках вогнем, парою, гарячими предметами ні в якому разі не можна розкривати міхури, що утворилися, і перев'язувати опіки бинтом.

При опіках першого ступеня (почервоніння) обпалене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом.

При опіках другого ступеня (міхурі) обпалене місце обробляють спиртом чи 3%-им марганцевим розчином.

При опіках третього ступеня (руйнування шкіряної тканини) рану накривають стерильною пов'язкою і викликають лікаря.

5.5. У всіх випадках виконувати вказівки керівника робіт з усунення наслідків аварійної ситуації.


________________________  ________________  _________________

(посада керівника підрозділу    (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

/організації/ - розробника

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)

служби охорони

праці підприємства                ______________  _______________

      (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

Юрисконсульт   ______________  _______________

      (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

Головний технолог    ______________  _______________
      (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (15.04.2011)
Переглядів: 1697 | Теги: паркетник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці