Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Неділя, 22.12.2024, 19:26
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для сторожа

1. Загальні положення

1.1. Інструкція є нормативним документом, що містить обов’язкові для дотримання сторожем вимоги з охорони праці при виконанні робіт, визначених його функціональними обов’язками.

1.2. Інструкція розроблена відповідно до Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 р. № 9 (в редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 30.03.2017 р. № 526 ) та Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 р. № 15, з наступними змінами.

1.3. В обов’язки сторожа входить збереження майна підприємства та запобігання проникненню в приміщення будівель (на територію) сторонніх осіб.

1.4. У разі пошкодження здоров’я сторожа з вини власника, сторож має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.

За невиконання цієї інструкції сторож несе відповідальність згідно з чинним законодавством. .

1.6. До роботи сторожем допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичне обстеження, вступний інструктаж з охорони праці, інструктаж на робочому місці та інструктаж з пожежної безпеки.

1.7. Сторож зобов’язаний:

виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку, які діють на підприємстві;

не приступати до роботи у стані алкогольного, наркотичного або медикаментозного сп’яніння, у хворобливому або стомленому стані;

знати специфіку роботи підприємства, його територію, розташування на ній об’єктів;

виконувати правила пожежної безпеки та знати місцезнаходження пожежних гідрантів і іншого пожежного устаткування, вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння;

знати номери телефонів виклику пожежної частини (101), поліції (102), «швидкої медичної допомоги» (103), а також номери домашніх телефонів керівника підприємства та керівників структурних підрозділів (дільниць);

знати місцезнаходження аптечки з необхідними медикаментами;

вміти надавати домедичну допомогу потерпілим при нещасних випадках;

бути уважним під час чергування, не займатися сторонніми справами;

не вмикати та не вимикати (крім аварійної ситуації) машин, верстатів, механізмів;

дотримуватись вимог особистої гігієни, підтримувати чистоту на робочому місці, курити тільки у відведених для цього місцях.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Одягнути спецодяг та засоби індивідуального захисту.

2.2. Оглянути приміщення та територію, перевірити наявність і справність замків, пересвідчитись у відсутності на території об’єкта сторонніх осіб, сумнівних предметів, пошкоджень вікон та дверей приміщень, пломб.

2.3. Перевірити справність охоронно-пожежної сигналізації, засобів аварійного освітлення та зв’язку, наявність ключів від усіх приміщень і воріт, медичної аптечки, засобів первинного пожежогасіння.

2.4. Впевнитись, що на об’єкті виключені світильники, нагрівальні прилади та інші пожежонебезпечні пристрої тощо.

2.5. Прийняти чергування в установленому порядку, зробити запис про прийняття зміни у відповідному журналі, попередньо ознайомившись з усіма позаштатними ситуаціями, що відбулися в роботі попередньої зміни, та вжитими нею заходами.

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи

3.1. Не спати під час чергування, не вживати спиртних напоїв і наркотичних засобів, не відлучатися з об’єкта охорони, не допускати присутності сторонніх осіб на території.

3.2. Періодично у визначені терміни обходити територію підприємства по заздалегідь визначеному маршруту.

3.3. При настанні темряви увімкнути охоронне освітлення об’єкта.

3.4. Не відхилятись від маршруту під час огляду об’єктів, особливо в нічний час.

3. 5. Уважно слідкувати за справністю та станом опалювальних приладів у приміщенні для чергування.

3.6. Не користуватись нагрівальними приладами з відкритою спіраллю, кустарного виробництва, а також приладами, на які відсутні інструкції з експлуатації.

3.7. При використанні пічного опалення користуватися лише справною пічкою, не сушити і не складати на опалювальних приладах одяг та інші речі, які можуть загорітись.

3.8. Включення в електромережу побутових приладів проводити за допомогою штепсельних з’єднань.

3.9. Не підходити ближче 8 метрів до електричного дроту, який лежить на землі.

3.10. Не ремонтувати електроприлади та електроосвітлення, не підіймати обірваний електродріт, не торкатися дроту, що звисає.

3.11. Не допускати розведення вогнищ на об’єкті, який охороняється та поблизу нього.

3.12. Не відключати сигнальні прилади, якщо спрацювала охоронно-пожежна сигналізація.

3.13. Бути особливо уважним під час пропуску на територію (з території) об’єкта охорони транспортних засобів, при цьому необхідно, щоб:

ворота для проїзду транспорту були справними і обладнаними фіксаторами;

огляд габаритних транспортних засобів здійснювався з допомогою переносної драбини.

3.14. Виявивши злом дверей, вікон, замків, запорів, пошкодження майна необхідно негайно повідомити про це керівника підприємства, викликати поліцію та вжити спільних заходів щодо відвернення правопорушення та затримання порушників.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1.Наприкінці чергування сторож зобов’язаний пересвідчитись у цілісності об’єкта охорони та схоронності майна, відсутності пошкоджень обладнання тощо.

4.2. Привести в порядок робоче місце, відключити всі електропобутові прилади.

4.3. Зробити запис у відповідному журналі про здачу зміни, провести передачу об’єкта охороннику наступної зміни, повідомивши йому про перебіг чергування.

5. Вимоги безпеки в аварійній ситуації

5.1. При виникненні аварійної ситуації потрібно:

огородити небезпечну зону та не допускати до неї сторонніх осіб;

повідомити про те, що трапилось керівництво підприємства та відповідні рятувальні чи аварійні служби.

5.2. У випаду пожежі необхідно:

викликати пожежно-рятувальну службу за телефоном «101», зазначивши адресу підприємства, своє прізвище, об’єкт та місце загоряння;

вжити заходів з гасіння пожежі протипожежними засобами, що є в наявності. Електропроводку та електроустаткування гасити вуглекислотними вогнегасниками, щоб уникнути ураження електричним струмом;

організувати зустріч пожежників та проінформувати їх про місцезнаходження гідрантів, колодязів та інших засобів пожежогасіння.

5.3. У разі аварійного відключення електроживлення доповісти про цей випадок керівнику та викликати відповідну ремонтну службу. Забороняється самостійно усувати причину знеструмлення мережі.

5.4. У разі нещасного випадку, а також при раптовому захворюванні працівника необхідно:

усунути дію на організм небезпечних та шкідливих факторів, які загрожують здоров’ю і життю потерпілого (звільнити його від дії електричного струму, винести із зараженої території, загасити одяг, що горить тощо);

надати потерпілому домедичну допомогу (залежно від ураження — відновити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, іммобілізувати місце перелому, наклавши пов’язку тощо) та викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103 або ж невідкладно здійснити заходи щодо транспортування постраждалого у найближчий лікарський заклад.

5.5. Конкретні дії щодо надання домедичної допомоги постраждалому при різних ураженнях викладені в інструкції «Про надання домедичної допомоги при нещасних випадках», яка діє на підприємстві. Її вивчення є обов’язковим для всіх працівників при проходженні первинного і наступних інструктажів з питань охорони праці.

5.6. У подальшому після прибуття на об’єкт керівника підприємства необхідно виконувати його вказівки.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (11.01.2015)
Переглядів: 506 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці