Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Субота, 20.04.2024, 03:42
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці для вихователя

1. Загальні вимоги
1.1. Вимоги інструкції з охорони праці є обов’язковими для виконання працівниками відповідно до Закону України “Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України.
1.2. Вихователь повинен мати спеціальну (середню) вищу педагогічну освіту, досягти 18 років і мати відповідний стан здоров’я.
1.3. Вихователь відповідає за охорону життя і здоров’я вихованців групи, у якій працює, забезпечує їхнє виховання, навчання та розвиток.
1.4. Вихователь повинен перед початком роботи та періодично раз на 6 місяців проходити медогляд.
1.5. Вихователь повинен знати правила протипожежної безпеки й уміти користуватися первинними засобами пожежогасіння.
1.6. Вихователь повинен мати навички в наданні першої (долікарської) допомоги. У разі нещасного випадку чи захворювання дітей та працівників викликати старшу медичну сестру.
1.7. Вихователь, який працює в ДНЗ, один раз на три роки проходить навчання з питань охорони праці (безпеки життєдіяльності) з подальшою перевіркою знань.
1.8. Перед допуском до роботи завідувач ДНЗ чи особа, що виконує його обов’язки, проводить із вихователем первинний інструктаж з охорони праці, знайомить з умовами праці.
1.9. Повторний (періодичний) інструктаж з охорони праці з вихователем проводиться один раз на 6 місяців.
1.10. При виявленні несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інших небезпечних чинників, а також про нещасні випадки, які трапилися у ДНЗ, вихователь повинен повідомити завідувача ДНЗ.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Оглянути ігрову кімнату чи ігровий майданчик із метою усунення виявлених небезпечних для дітей чинників.
2.2. Перед проведенням прогулянок або екскурсій заздалегідь приготувати питну воду в закритій посудині та аптечку першої (долікарської) допомоги.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Постійно стежити за станом обладнання, вживати заходів щодо усунення несправностей.
3.2. Бути уважним до дітей – не залишати їх без нагляду.
3.3. Не залучати дітей до одержання їжі з кухні та роздачі гарячих страв під час чергування в групі.
3.4. Під час прийому їжі стежити, щоб діти правильно користувалися столовими приборами, попереджати їх про можливі опіки гарячою їжею.
3.5. Для пиття дітям давати тільки кип’ячену воду і в індивідуальних чашках, зберігати її в чистій закритій посудині. У літній період стежити, щоб вода не була холодною.
3.6. Під час використання технічних засобів навчання дотримуватися інструкцій з їхньої експлуатації та правил електробезпеки, вмикати їх в електромережу лише сухими руками, стежити за відповідністю показників напруги в електромережі. Користуватися справними електроприладами, розетками, вимикачами.
3.7. Не залишати ножиці, голки, сірники та інші небезпечні для здоров’я дітей предмети без нагляду, тримати їх у зачиненій шафі в недоступному для дітей місці. Ножиці для занять мають бути з тупими кінцями.
3.8. Під час занять стежити за правильною поставою вихованців: вони повинні рівно тримати корпус, сидіти глибоко на стільці, ступні ніг повинні спиратися на підлогу, відстань від очей до поверхні столу – 30–40 см.
3.9. Супровід дітей на заняття до спортивної зали, кабінету для занять іноземною мовою та українською мовою тощо, здійснюють особи, які проводять заняття.
3.10. З метою запобігання розповсюдженню інфекцій не передавати в інший ДНЗ для тимчасового користування святкові костюми тощо.
3.11. Негайно ізолювати дитину, яка захворіла в ДНЗ.
3.12. Під час виходу дітей із приміщення з метою забезпечення нормального руху дітей сходами вихователь повинен іти першим, помічник вихователя – останнім. Першу групу готових до прогулянки дітей виводить вихователь. Не дозволяється відправляти дітей на майданчик з групи і в групу з майданчика без супроводу дорослих.
3.13. Під час проведення прогулянок забезпечити умови для вільних ігор, вправ на бумі, драбинах тощо з обов’язковою підтримкою дітей, систематично стежить за міцністю кріплення фізкультурного обладнання та правильною обробкою дерев’яних приладів.
3.14. Під час прогулянки весь час тримає в полі свого зору всіх дітей, повертаючись із прогулянки, вихователь повинен іти ззаду, щоб бачити всіх дітей, у першій парі ставити найбільш організованих дітей. Дітей до 3-х років супроводжує на прогулянку і під час повернення з прогулянки помічник вихователя.
3.15. Вирушаючи на екскурсію, прогулянку за межі ДНЗ, вихователь зобов’язаний знати кількість дітей, яких він бере із собою; якщо в ДНЗ залишаються діти з групи, їх передають під відповідальність одного з педагогічних працівників ДНЗ (за вказівкою завідувача).
3.16. У разі виходу на прогулянку за межі ДНЗ треба мати не менше двох працівників, при цьому необхідно дотримуватися правил дорожнього руху; у разі переходу вулиці слід зупинити дітей біля переходу, вихователю або помічнику вихователя – стати із червоним прапорцем на проїжджій частині дороги, що буде сигналом для припинення руху транспорту. Після повної зупинки транспорту діти переходять вулицю з вихователем, помічник вихователя переходить останнім. Об’єднувати групи не дозволяється!
3.17. Не допускати прогулянок-екскурсій дітей поблизу доріг з інтенсивним рухом транспорту, а також трамвайних, залізничних колій.
3.18. Під час проведення занять на ділянці ДНЗ, у куточку природи стежити, щоб діти не вживали в їжу без дозволу вихователя рослини, гриби. На ділянці, у куточку природи не повинно бути отруйних речовин, грибів, ягід, отруйних рослин, а також рослин із колючим і гострим листям та плодами.
3.19. Під час перебування на території ДНЗ стежити, щоб діти не виходили за межі дитячого садка. Хвіртка має завжди бути замкнена, вхідні двері ДНЗ – зачинені на засув на висоті, не доступній для дитини.
3.20. Стежити, щоб у літній період діти мали легкі головні убори для уникнення перенагрівання, сонячні ванни проводити за призначенням лікаря і під наглядом старшої медичної сестри або лікаря.
3.21. Контролювати діяльність помічника вихователя в групі щодо виконання ним посадових обов’язків та інструкцій з охорони праці.
3.22. Перш ніж пересувати столи, полиці, шафи та інший інвентар, перевіряти їх та прибирати з поверхні предмети, які можуть упасти.
3.23. Під час використання електрообладнання вихователь має бути обережним, при виявленні несправності електрообладнання негайно повідомляє завідувача ДНЗ.
3.24. Щодня зранку вихователь оглядає кожну дитину, яка прийшла в ДНЗ, і перевіряє чистоту її тіла, волосся, білизни, стежить, чи немає шкіряних захворювань, чи не спостерігається в дитини нездужання (болить голова, горло, живіт, інше).
3.25. Суворо додержуватися Санітарних правил влаштування й утримання дитячих дошкільних закладів № 3231-85.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Вимкнути всі технічні засоби з електромережі.
4.2. Забороняється залишати робоче місце до приходу зміни. У разі неявки зміни попередити про це завідувача.
4.3. По закінченні роботи вимкнути освітлення у всіх приміщеннях, перевірити стан приміщень, перевірити, чи закриті вікна, фрамуги, запасний вихід та двері в групі.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. У разі будь-якої надзвичайної ситуації вихователь повинен негайно повідомити завідувача ДНЗ.
5.2. На випадок пожежі:
– вжити заходів щодо евакуації дітей із приміщення відповідно до плану евакуації, у разі потреби звернутися по допомогу до інших працівників;
– негайно повідомити пожежну охорону телефоном “101”;
– сповістити завідувача ДНЗ;
– негайно розпочати гасіння пожежі, для цього використовувати всі наявні засоби пожежогасіння.
5.3. У випадку травмування дітей або працівників ДНЗ звернутися по допомогу до старшої медичної сестри або в разі необхідності викликати швидку допомогу.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (24.10.2014)
Переглядів: 5467 | Теги: Вихователь | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
 

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці