Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

Неділя, 22.12.2024, 14:41
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при роботі з мотопомпою

1. Загальні вимоги

1.1. При розробці даної інструкції використані наступні документи:
- Інструкція з експлуатації мотопомпи;
- положення про розробку інструкцій з охорони праці
1.2. До самостійної роботи мотопомпою допускаються працівники не молодше 18 років, які мають групу з електробезпеки не нижче II і пройшли:
- Попередній медичний огляд;
- Вступний інструктаж з охорони праці;
- Інструктаж з пожежної безпеки;
- Інструктаж з охорони праці при виконанні даного виду робіт та інструктаж з надання першої допомоги;
- Перевірку знань вимог охорони праці.
1.3. Періодична перевірка знань з безпеки праці у робітників повинна проводитися не рідше ніж один раз на 12 місяців. Результати перевірки знань вимог безпеки оформляються протоколом засідання комісії.
1.4. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ працювати після вживання алкоголю, наркотиків і прийому медикаментів, що уповільнюють швидкість реакції.
1.5. Працювати з інструментом можна тільки перебуваючи в хорошому фізичному стані. Всі робочі операції слід виконувати спокійно і обачно.
1.6. ПРАЦЮЮЧИЙ мотопомпи особисто несе відповідальність за БЕЗПЕКА які осіб!
1.7. Для забезпечення безпеки при роботі з інструментом та ознайомлення з особливостями його обслуговування працівник повинен прочитати оригінальну інструкцію з експлуатації, що пропонується до мотопомпи виробником.
1.8. На корпусі мотопомпи повинні бути присутнім і бути легко читаються всі позначення.
1.9. Працювати мотопомпою слід тільки із застосуванням необхідних засобів індивідуального захисту.
1.10. На працівника, який експлуатує мотопомпу, можуть впливати такі шкідливі і небезпечні фактори:
- Вихлопи, що містять чадний газ;
- Опіки при торканні частин паливної та вихлопної системи;
- Опіки і компресійні травми внаслідок вибуху бензину.
1.11. Робітник, який працює з мотопомпою, повинен знати:
- Будову та принцип роботи мотопомпи;
- Технологію виробництва робіт;
- Інструкцію заводу-виготовлювача з експлуатації мотопомпи;
- Інструкції з охорони праці (згідно професії і виконуваній роботі).
1.12. За невиконання вимог даної інструкції робочі несуть відповідальність згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку та чинним законодавством.
1.13. Інструкція з безпечної експлуатації після проходження працівником цільового інструктажу на робочому місці підписується ним із записом в журналі інструктажу на робочому місці.

2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Перед початком роботи необхідно:
- Ознайомиться з оригінальною інструкцією з експлуатації мотопомпи;
- Одягнути засоби індивідуального захисту;
2.2. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ пошкоджень,!
2.3. Перед початком роботи необхідно провести передексплуатаційний огляд до запуску двигуна помпи. Цим можна запобігти аварії або пошкодження обладнання.
2.4. Не допускати до працюючої помпи персонал, що не пройшов цільовий інструктаж з даної інструкції і не ознайомився з оригінальною інструкцією з експлуатації мотопомпи.
2.5. Перед включенням мотопомпи в приміщенні необхідно переконатися, що забезпечена хороша вентиляція.
2.6. До початку роботи мотопомпи перевірити рівень масла.
2.7. При роботі глушник мотопомпи стає дуже гарячим і остигає через деякий час після її вимкнення. Будьте уважні і не торкайтеся до глушника, поки він гарячий.
2.8. Вихлопна система двигуна також під час роботи буде нагріватися і залишатися гарячою деякий час після вимкнення двигуна. Для запобігання опіків потрібно звертати увагу на попереджувальні наклейки на корпусі.
2.9. Бензин є легко спалахують і вибуховою речовиною. Здійснювати заправку помпи паливом тільки на добре вентильованих зонах при вимкненому і остившем двигуні. Поблизу не повинно бути курців, джерела іскор і диму. Завжди заправляти помпу в добре провітрюваному місці. Пролитий бензин необхідно відразу видалити.
2.10. Завжди проводити передексплуатаційний огляд до запуску двигуна. Так можна запобігти аварії або пошкодження обладнання.
2.11. Уважно вивчити і запам'ятати параграфи інструкції. Не допускати до роботи з мотопомпою осіб, які не ознайомилися з інструкцією.
2.12. Не допускати до працюючої помпи дітей і домашніх тварин.
2.13. На корпусі мотопомпи повинні бути присутнім і бути легко читаються всі позначення.
2.14. Будь-які зміни конструкції забороняються. Забороняється змінювати частоту обертання двигуна, встановлену заводом-виробником.
2.15. Перед кожним запуском і після нього слід перевіряти безпеку та справність приладу.
2.16. Поблизу помпи необхідно остерігатися відкритого вогню та іскор. Куріння поблизу суворо забороняється.
2.17. Забороняється використовувати засоби для полегшення запуску.
2.18. Забороняється проводити заправку під час роботи. Забороняється проводити заправку неостиглої мотопомпи щоб уникнути опіків і викиду парів і бризок палива. При заправці використовувати лійку.
2.19. Забороняється обслуговувати мотопомпу під час роботи. Забороняється обслуговувати неостиглу помпу.
2.20. Обслуговуючому персоналу дозволяється проводити тільки ті роботи по обслуговуванню, які описані в цьому посібнику. Будь-які інші роботи дозволяється проводити тільки фахівцям сервісної служби.
2.21. Перед початком робіт з обслуговування та ремонту обов'язково знімати ковпачок свічки запалювання, щоб уникнути мимовільного запуску помпи.

3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Встановити помпу на рівній горизонтальній поверхні, достатньо міцною, щоб помпа НЕ вдавлювалися в землю (нахил не повинен перевищувати 10 градусів у будь-якому напрямку).
3.2. Вибрати місце, де помпа не заважатиме проходу людей або автомобілів.
3.3. Упевнитися, що помпа коштує стійко і не зможе зміститися під час роботи. При цьому слід пам'ятати, що шланг всмоктування тягне насос до джерела води під час роботи.
3.4. Також слід розташувати насос по можливості ближче джерела води. Чим менше вертикальна відстань між насосом і поверхнею води, тим ефективніше буде робота насоса і більше обсяг викаченной рідини.
3.5. Повністю занурити фільтр в рідину, намагаючись зменшити ризик засмічення. Забороняється залишати апарат на робочому місці з працюючим двигуном.
3.6. ЗАБОРОНЕНО палити і розводити відкритий вогонь в будь-якій формі!
3.7. Пальне може містити растворітелеподобние компоненти. Необхідно уникати потрапляння нафтопродуктів на шкіру або в очі. Для заправки інструменту надягати рукавички. Захисний одяг слід частіше чистити і змінювати. Не вдихати пари пального, це може привести до серйозних захворювань.
3.8. Перед запуском двигуна завжди заливати в насос воду. Наявність рідини необхідно для початкового заповнення насоса і його мастила.
3.9. Повністю занурити всмоктуючий фільтр в рідину для всмоктування. Помістити фільтр на кам'яну основу для уникнення закупорювання.
3.10. Викрутити кришку заливки насоса.
3.11. Заповнити корпус насоса водою.
3.12. Закрутити кришку заливки насоса.
3.13. Встановити вмикач двигуна в положення «I» («ВКЛ»), переключити ручку газу.
3.14. Повільно смикнути за ручку пускового шнура до упору і дочекатися, поки він знову не завершиться. Потім сильно потягнути шнур стартера без ривків до тих пір, поки двигун не запуститься.
3.15. Повільно перемкнути важіль повітряної заслінки і дочекатися розігріву двигуна перед відпуском ручки газу. Якщо двигун не запустився, повторювати ці дії, поки не відбудеться запуск. Якщо подача води не почалася, зупинити насос і перевірити систему всмоктування.
3.16. Не закривати повітряну заслінку повністю при нагрітому двигуні або при підвищеній температурі навколишнього середовища.
3.17. Не допускати попадання сторонніх предметів в систему всмоктування і нагнітання води під час роботи насоса. Не допускати закупорювання нагнетательной труби. Не допускати наїзду автомобіля на трубу. Ніколи не закривати водяний вентиль різко: потужний удар може привести до серйозних пошкоджень насоса.
3.18. Коли швидкість роботи помпи стабілізується (приблизно через 3 хв.), Повернути газовий важіль у положення, що відповідає бажаної швидкості.

4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. Робота мотопомпи повинна бути негайно припинена у випадках пошкодження робочих елементів або перегріву двигуна, виникнення загрози нещасного випадку.
4.2. При відсутності масла в картері двигуна або при занадто низькому тиску масла, система контролю масла автоматично зупиняє двигун, щоб уникнути будь-яких пошкоджень. У такому випадку, слід перевірити рівень масла в картері двигуна і довести його до норми, у разі потреби, перш ніж приступати до пошуку іншої причини несправності.
4.3. Для надання першої допомоги при нещасному випадку на робочому місці завжди повинна знаходитися аптечка. Використані медичні засоби слід відразу ж поповнити.
4.4. При нещасному випадку необхідно негайно надати допомогу потерпілому, повідомити про подію керівництву, при необхідності викликати швидку допомогу за телефоном 103, зберегти обстановку такою, якою вона була на момент події, якщо це не загрожує життю і здоров'ю працівників і не призведе до подальшої аварії.
4.5. При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши рубильник (вимикач). У разі його віддаленості необхідно, відокремити потерпілого від струмопровідних частин, використовуючи для захисту рук ізолюючі предмети, діелектричні рукавички або струмонепровідними матеріал. Забороняється торкатися до потерпілого або струмоведучих частин, що знаходяться під напругою, оголеними руками. Потерпілого, що знаходиться під дією електричного струму, допускається відтягувати тільки однією рукою, попередньо ізольованої струмонепровідних матеріалів.
4.6. При відсутності дихання і пульсу на сонній артерії негайно приступити до реанімації:
- Звільнити грудну клітку від стискує подих одягу і розстебнути поясний ремінь;
- Покласти потерпілого на спину, закинувши йому голову назад і покласти під шию валик;
- Відновити прохідність дихальних шляхів, звільнивши рот від слизу, сторонніх тіл;
- Приступити до реанімації, почати непрямий масаж серця і штучне дихання, завдавши перед цим удар кулаком по грудині (за наявності пульсу наносити удар забороняється);
- Підняти ноги потерпілого;
- Прикласти холод до голови;
4.7. Непрямий масаж серця робити незалежно від кількості учасників наступним чином: затиснути ніс потерпілого, через кожні 2 видиху в рот потерпілому через марлю, серветку або маску «рот в рот» виробляти 30 натискань на грудину.
4.8. Реанімацію продовжувати до повного відновлення серцевої діяльності або до прибуття медпрацівників.
4.9. Якщо немає свідомості, але є пульс, постраждалого перевернути на живіт, прикласти холод до голови і в такому положенні очікувати прибуття лікарів, забороняється залишати людину лежати на спині. Якщо є рани, на них накласти пов'язки або якщо перелом то шину.
4.10. При пораненні: звільнити місце поранення від одягу, зупинити кровотечу, накласти пов'язку, що давить, якщо потрібно, накласти джгут вище рани. Перед накладенням джгута необхідно підкласти тканинну підкладку. Після накладення джгута на руку переконається у відсутності пульсу на променевої артерії. Джгут може перебувати на кінцівці не більше півгодини, після чого необхідно на 20-30 секунд зняти джгут, дати відновитися кровообігу, після чого накласти джгут заново. У разі посиніння руки палять слід негайно зняти і накласти заново.
4.11. При опіку без порушень цілісності опікових міхурів на 10-15 хвилин підставити під холодну воду, або прикласти на 20-30 хвилин холод.
Забороняється:
- Змащувати шкіру жирами, мазями, спиртом та ін .;
- Розкривати пухирі;
- Видаляти чужорідні тіла з поверхні опіку.
4.12. При опіках з порушенням цілісності опікових міхурів і шкіри:
- Постраждалу частину накрити сухою чистою тканиною;
- Поверх сухої тканини необхідно прикласти холод, а потім відправити до лікарні.
Забороняється:
- Промивати водою обпалену поверхню;
- Бинтувати обпалену поверхню.
4.13. При опіках обличчя та очей на уражені місця слід накласти холодну примочку з борної кислоти і направити до лікаря.
4.14. При попаданні сторонніх часток і рідини коштів в очі їх слід негайно промити водою, а при ковтанні їх слід негайно звернутися в медичний заклад.
4.15. При виявленні загоряння або у випадку пожежі:
- Вимкнути двигун мотопомпи;
- Повідомити в пожежну охорону 101 і безпосередньому керівнику;
- Приступити до гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння (порошковий вогнегасник), відповідно до інструкції з пожежної безпеки.

5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Для виключення мотопомпи повернути газовий важіль у початкове положення.
5.2. Встановити вмикач двигуна в положення «O». Помпа повинна зупинитися.
5.3. Спорожнити помпу і промити водою, якщо вона не буде використовуватися протягом дня.
5.4. Після зупинки й охолодження насоса потрібно промити його водою. Спустити воду зі шлангів всмоктування і нагнітання. Відгвинтити пробку зливу води для спорожнення корпусу насоса. Після повного зливу води загвинтити пробку назад. Відгвинтити пробку заливки і заповніть корпус насоса чистою водою. Повільно смикати за ручку пускового шнура до упору і дочекайтеся поки він знову згорнеться. Відгвинтити пробку зливу і спорожнити корпус насоса. Загвинтити пробки заливки і зливу насоса. Почистити фільтр всмоктуючої труби.
5.5. Після закінчення роботи необхідно:
- Відключити апарат від електричної мережі;
- Відключити подачу води;
- Згорнути шланги в акуратні кільця;
- Привести в порядок робоче місце.
5.6. Повідомити керівника про всі помічені під час роботи несправності.
5.7. Зняти спецодяг, привести її в порядок і прибрати в шафу.
5.8. Ретельно вимити обличчя і руки з милом або очищає пастою, прийняти душ.


Вы часто приобретаете матрасы? Нибось не чаще, чем мебель. Каково будет внешнее состояние вашего матраса, после года/двух службы? А ведь это не только не эстетично, это и небезопасно для здоровья. А наматрасник способен продлить срок службы вашего матраса. Защитные наматрасники преднозначены быть гигиенической защитой вашего матраса. Ещё один плюс наматрасника - с его помощью можно «объединить» два матраса.


 


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (08.07.2015)
Переглядів: 3788 | Теги: мотопомпа | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці