Вітаю Вас Гість | RSS

Інструкції з охорони праці

П`ятниця, 19.04.2024, 21:26
Головна » Статті » Мої статті

Інструкція з охорони праці при роботі на лісопильній рамі


1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

1.1. До роботи на лісопильній рамі допускаються особи старше 18 років, які мають спеціальне посвідчення, пройшли медичний огляд і визнані придатними для виконання даного виду робіт, пройшли вступний та первинний на робочому місці інструктажі з охорони праці, стажування та перевірку знань вимог охорони праці.
1.2. Робота на лісопильній рамі проводиться відповідно до затвердженої технологічної карти або плану організації робіт. Кожен працівник повинен бути ознайомлений з цими документами і виконувати під час роботи їх вимоги.
1.3. На лісопильної рами повинні розпилюють сортименти довжиною і діаметром не більше розмірів, зазначених заводом-виробником в керівництві з експлуатації рами.
1.4. Працівники, зайняті управлінням та обслуговуванням лісопильної рами, повинні:
- Знати будову і призначення всіх вузлів, механізмів, огорож, запобіжних пристроїв, правила їх експлуатації та догляду за ними;
- Знати порядок роботи на лісопильної рами і пов'язаному з нею обладнанні;
- Вміти визначати несправності механізмів і деталей лісопильних рам і околорамное обладнання;
- Знати правила обміну сигналами, встановлені в організації.
1.5. Робочі місця та робочі зони повинні бути добре освітлені.
1.6. Під час роботи необхідно користуватися засобами індивідуального захисту (спецодяг, спецвзуття, рукавиці та ін.), Що видаються за встановленими нормами. Працівники, які обслуговують головне лісопильне обладнання та знаходяться поза кабіною, повинні користуватися касками.
1.7. На робочому місці необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки, курити дозволяється тільки у встановлених місцях.
1.8. Переходити через рухомі лісотранспортери, підніматися на естакади можна тільки у встановлених місцях по спеціальних сходах і перехідних містках.
1.9. Слід застосовувати тільки стандартний інструмент і пристосування, у тому числі:
- Лопату або скребок і мітлу для систематичного видалення тирси, кори та іншого сміття від лісопильної рами і околорамное механізмів;
- Сокира для зарубки міток, обрубки напливів, сучків у колод;
- Лом для подважіванія колод, якщо вони звалюються з візка;
- Гачок для повертання і підтаскування колод, брусів, обаполів і дощок;
- Металеву лінійку для направлення в необхідних випадках колод або бруса в напрямні ножі;
- Лінійку-вибивач для видалення засмічення між пилами.
1.10. Для зберігання інструментів і пристосувань близько лісопильної рами повинен бути встановлений спеціальний шафа.
1.11. Організаційне керівництво роботою здійснює майстер безпосередньо або через бригадира. Розпорядження чи вказівки майстра є обов'язковими для виконання всіма працівниками.
1.12. За порушення вимог інструкцій та інших нормативних актів з охорони праці працівники притягаються до дисциплінарної, а у відповідних випадках - до матеріальної та кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законодавством РФ.
2. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ перед початком роботи

2.1. Одягти спецодяг, взуття, головний убір, інші засоби індивідуального захисту. Одяг не повинна мати вільно звисаючих кінців, які можуть бути захоплені рухомими частинами механізмів.
2.2. Перевірити:
- Справність огороджувальних пристроїв та запобіжних пристроїв лісопильної рами і забезпечують її роботу механізмів;
- Справність електричної двосторонньої світлозвуковою сигналізації;
- Цілісність пив (відсутність тріщин), зубів на пилах. Забороняється роботи рами, якщо у пив відсутній більше двох розташованих поруч зубів;
- Наявність і справність робочого та допоміжного інструменту;
- Справність околорамное механізмів і пристроїв, що забезпечують нормальну роботу лісопильної рами;
- Відсутність на робочих місцях біля рами та інших механізмів сторонніх предметів, здатних ускладнити роботу;
- Чи не погнуті напрямні ножі, чи не забиті їх передні кромки, що не ослаблені чи їх кріплення.
2.3. При знятті і установці пив необхідно:
- Поставити пильную рамку у верхнє крайнє положення і затягнути гальмом до відмови;
- Окоренкову і вершинну візок відвести в крайнє від лесорами положення і закріпити;
- У лесорам з невідкриваються воротами закріпити верхні подають вальці у верхньому положенні за допомогою спеціальних пристроїв;
- Пили встановлювати віялом, дотримуючись паралельність між пилами, і їх перпендикулярність до настановної лінійці;
- При зміні пив в момент натягу зайняти стійке положення, не користуватися нарощені ключем;
- До зусилля рук не додавати вагу тіла, що не підтягуватися на руках.
2.4. У разі виявлення несправностей вжити заходів до їх усунення. Працювати на несправній лісопильної рами забороняється.
3. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Працівник повинен виконувати тільки ту роботу, яка доручена безпосереднім керівником.
3.2. Перед кожним пуском лісопильної рами необхідно переконатися у відсутності людей в небезпечній зоні і подати сигнал. Без відповідного дозволяючого сигналу лісопильну раму пускати не можна. Забороняється пускати лісопильну раму, якщо відкриті її ворота.
3.3. Пускати посилочний механізм дозволяється тільки тоді, коли колінчастий вал розвине повне число обертів. Після розпилювання 3 - 4 колод необхідно зупинити раму і натягнути пилки.
3.4. Коли колода поміщено на візки, необхідно звернути увагу на положення чергового колоди, рухомого транспортером. При необхідності поправити.
3.5. Чи не дозволяється подавати в лісопильну раму гнилі, надмірно криві колоди, колоди з Надпіли або надруби більше половини їх діаметра, а також з металевими предметами або слідами, що вказують на їх наявність.
3.6. При розпилюванні сукувату і нерівних колод необхідно зменшувати посилку.
3.7. Пружини або вантажі, передбачені в конструкції лісопильної рами для збільшення натискної дії верхніх вальців, повинні бути відрегульовані для найбільш важких умов розпилювання (товсті обмерзлі колоди і ін.) І так, щоб верхні подають вальці запобігали прослизання або проворачивание колод.
3.8. Забороняється переступати, спиратися або сідати на матеріал, що розпилюється, стояти спиною до працюючої лісопильної рами.
3.9. Горбилі або дошки колоди, що розпилюється не можна підтримувати руками чи ногами.
3.10. Для направлення колоди, що розпилюється або бруса в напрямні ножі необхідно користуватися металевою лінійкою. Відводити руками торці обаполків або дощок від напрямних ножів забороняється.
3.11. Забороняється нахилятися над напрямними ножами, розташованими на підлозі, і переступати через них, коли в лісопильної рами розпилюється колоду.
3.12. Кліщі рамних візків повинні бути справними. Слабина на затискному маховику не повинна перевищувати 10 - 15 градусів.
3.13. Необхідно стежити, щоб кліщі візки були розтиснену не раніше того, як буде розпиляно 2 - 3 колоди.
3.14. Не допускається, щоб по розпилює колоду вдаряло інше звалюється з транспортера або подається в лісопильну раму колоду.
3.15. На четирехвальцових лісопильних рамах слід розпилювати колоди не коротше 3,0 м. При розпилюванні колод коротше 3,0 м на рамах повинні бути встановлені додаткові вальці, спеціальні хомути, ударогасителі, що запобігають підкидання розпиляних колод.
3.16. Лісопильну раму необхідно зупинити у таких випадках:
- При отриманні сигналу з нижнього поверху;
- При зупинці позаду рамних верстатів або механізмів і накопиченні біля них матеріалів більш, ніж від трьох розпиляних колод (брусів);
- При виникненні стуку або іншого незвичайного шуму;
- При поломці пив або деталей лісопильної рами;
- При виявленні в розпилює колоду металевих предметів;
- При несправності ізоляції електродвигуна або пускової апаратури;
- За наявності між пилами засмічення;
- При перегріванні напрямних і появі диму і запаху гару.
3.17. Підтаскувати і перевертати колоди, поправляти на транспортерах дошки і горбилі, скидати в люк короткі горбилі і обрізки деревини можна тільки гачком.
3.18. Рейкові шляхи та інші місця біля лісопильної рами слід своєчасно очищати від тирси, кори, шматків льоду і всього, що заважає нормальній роботі лісопильної рами.
3.19. Забороняється відкривати ворота лісопильної рами до повного зупину пильної рамки, транспортера і закріплення на місці затискної візки.
3.20. Забороняється забивати клини карабінів для натягування рамних пив, якщо попереду і позаду лісопильної рами знаходяться люди.
3.21. При заколачіваніе і вибивання клинів слід зайняти стійке положення (ноги розставити на ширину плечей, вільною рукою спертися об раму, голову тримати в стороні від площини ударів).
3.22. Для натяжки пил ключ слід насаджувати на хвостик ексцентрика повністю і щільно, щоб він не зірвався.
3.23. Переносити, знімати і встановлювати пилки необхідно тільки в рукавицях. Ставити пилки на підлогу слід так, щоб вони прийняли стійке положення і не впали від струсу або ненавмисного поштовху.
3.24. Засори з постава слід видаляти спеціальною лінійкою (виколоткой) тільки після зупинки рами.
3.25. Забороняється включати лісопильну раму без пив, а також залишати без нагляду працюючу раму.
4. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

4.1. При аварійному стані лісопильної рами і околорамное обладнання необхідно негайно зупинити їх роботу кнопкою «Стоп».
4.2. За сигналом «Стоп» рамник повинен негайно зупинити лісопильну раму незалежно від того, ким цей сигнал поданий.
4.3. При перегрів електродвигуна потрібно зупинити його і дати можливість охолодитися. Охолоджувати двигун водою або снігом забороняється.
4.4. При виявленні загоряння проводки необхідно негайно зупинити двигун і відключити рубильник.
4.5. При необхідності усунення виниклої несправності в процесі роботи і проведення технічного обслуговування необхідно вимкнути двигун.
4.6. При виявленні загоряння або пожежі негайно повідомити в пожежну охорону по телефону 101, приступити до гасіння вогнища пожежі наявними засобами пожежогасіння, вжити заходів для виклику до місця пожежі начальника цеху.
4.7. Про кожний нещасний випадок потерпілий або очевидець повинен сповістити майстра або відповідного керівника робіт. По можливості необхідно зберегти обстановку, якщо це не призведе до аварії або травмування інших людей, або зафіксувати її на фото або відео.
4.8. Кожен працівник повинен вміти надавати першу долікарську допомогу. Допомога необхідно надавати негайно безпосередньо на місці події. Насамперед потрібно усунути джерело травмування (вимкнути двигун, зупинити механізм, витягти постраждалого з-під колоди, бруса та ін.). Надання допомоги треба починати з самого суттєвого, що загрожує здоров'ю або життю людини: при сильній кровотечі накласти джгут, а потім перев'язати рану; при підозрі на закритий перелом накласти шину; при відкритих переломах спочатку слід перев'язати рану, а потім накласти шину; при опіках накласти суху пов'язку; при обмороженні уражену ділянку обережно розтерти, використовуючи м'які або пухнасті тканини.
4.9. При підозрі на ушкодження хребта транспортувати потерпілого можна тільки в положенні лежачи на жорсткій основі.
4.10. Після надання долікарської допомоги потерпілий повинен бути направлений до найближчої лікувальної установи.
5. ВИМОГИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБІТ

5.1. Зупинити лісопильну раму і околорамное механізми.
5.2. Очистити деталі і робочі місця від тирси, кори і іншого сміття.
5.3. Перевірити справність всіх вузлів і деталей. При неможливості усунення несправностей своїми силами доповісти про них механіку або майстрові.
5.4. Прибрати інструмент і пристосування, використовувані в роботі, у відведені для цього місця.
5.5. Про які мали місце недоліки в галузі охорони праці необхідно сповістити майстра або відповідного керівника робіт.
5.6. Вимити обличчя і руки теплою водою з милом або прийняти душ.


Категорія: Мої статті | Додав: ohranatruda (03.10.2012)
Переглядів: 3085 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

До уваги користувачів! Вся інформація взята з відкритих джерел, призначена виключно для приватного використання, з метою самоосвіти користувачів ресурсу. Дана інформація не призначена для комерційного використання! Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи цей сайт користувач підтверджує свою повну згоду з усіма вище викладеними умовами використання інформації.
!

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці